Sv, 5.02.2023.

Saeimas Ārlietu komisija varētu atzīt Krieviju par teroristisku valsti

TVNET/LETA
Saeimas Ārlietu komisija varētu atzīt Krieviju par teroristisku valsti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Ārlietu komisija otrdien, 2.augustā, skatīs paziņojumu, kurā Krieviju paredzēts atzīt par teroristisku valsti, sociālajos tīklos informē parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

"Krievijas izvērstais amorālais karš pret Ukrainu ir bijis īpaši nežēlīgs un barbarisks, bez izšķirības spīdzinot, sakropļojot un nogalinot gan militārpersonas, gan civiliedzīvotājus," uzsver politiķis.

Komisijas sēde otrdien plānota plkst.11, attālināti, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija.

Kā ziņots, ASV Senāts vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju, aicinot Valsts departamentu atzīt Krieviju par valsti terorisma sponsoru saistībā ar tās darbībām Čečenijā, Gruzijā, Sīrijā un Ukrainā, kas novedušas pie "neskaitāmu vīriešu, sieviešu un bērnu nāves".

Līdzīgs priekšlikums iesniegts Pārstāvju palātā, kur, kā sagaidāms, spīkere Nensija Pelosi paudīs stingru atbalstu tā pieņemšanai.

Līdz ar rezolūcijas pieņemšanu Senātā tiek pastiprināts spiediens uz prezidenta Džo Baidena administrāciju atzīt Krieviju par terorisma sponsoru līdzās tādām valstīm kā Kuba, Ziemeļkoreja, Irāna un Sīrija.

"Krievijas bruņotie spēki pastrādājuši daudzus patvarīgus nevainīgu iedzīvotāju nāvessodus un centušies daudzviet Ukrainā slēpt savas zvērības masu kapos," teikts Senāta rezolūcijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu