Sv, 24.09.2023.

Strauji pieaug ārvalstnieku interese par studijām Latvijas Universitātē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Latvijas Universitātes ēka.
Latvijas Universitātes ēka. Foto: Ieva Lūka/LETA

Šogad par vairāk nekā 50% pieaugusi ārvalstu studētgribētāju interese par studijām Latvijas Universitātē (LU), liecina informācija LU mājaslapā.

Pērn vēlmi studēt LU bija izteikuši 959 ārvalstnieki, bet šogad šādu studētgribētāju skaits ir vairāk nekā 1500.

Jau 201 studētgribētājs saņēmis apstiprinājumu, ka var sākt reģistrācijas procesu studijām, vēl vairāk simti pieteikumu ir izskatīšanas procesā. LU skaidro, ka līdzšinējā pieredze ir pierādījusi, ka no visiem pieteikumu iesniedzējiem - ārvalstniekiem līdz reālam studiju procesam Latvijā nokļūst viena ceturtdaļa no ieinteresētajiem.

Kā norāda LU Studiju servisa departamentā, no ārvalstīm saņemto pieteikumu skaits liecina, ka pēc divu gadu pandēmijas pauzes atsākusies aktīva studētgribētāju mobilitāte, izvēloties sev interesējošo augstskolu ne vien savā mītnes valstī, bet visā pasaulē.

Mobilitātes iespējas, kas divus gadus bija sarežģītas dažādo ierobežojumu dēļ, iespējams, ir arī viens no iemesliem, kādēļ šogad saņemts nedaudz mazāks pieteikumu skaits no Latvijas vidusskolu absolventiem.

Kopējos uzņemšanas rezultātus LU vērtē kā labus, vienlaikus vairākās studiju programmās tiks izsludināta papilduzņemšana, dodot iespēju studiju vietu iegūt tiem, kas pamata uzņemšanas posmā nav ieguvuši cerēto studiju vietu vai arī reģistrēšanās procesā pārdomājuši savu izvēli.

Studiju līgumus noslēguši un studijām reģistrējuši pašlaik vairāk nekā 2800 jaunie LU studenti, kas ir nedaudz mazāk, nekā 2021./2022.studiju gadā. Uzņemšanas rezultāti pilnībā tiks apkopoti 1.oktobrī, kas ir gala termiņš jaunu studentu reģistrēšanai studijām augstskolā.

Vairākās LU fakultātēs studentu skaits 1.kursā, salīdzinot ar 2021./2022.studiju gadu, jau tagad ir pieaudzis, piemēram, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Sociālo zinātņu un Vēstures un filozofijas fakultātēs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais