Ķīna pabeigusi militārās apmācības pie Taivānas

TVNET/LETA/DPA
Ķīna pabeigusi militārās apmācības pie Taivānas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SAM YEH/AFP

Ķīna noslēgusi militārās mācības pie Taivānas, kas tika sāktas pagājušajā nedēļā pēc tam, kad vizītē salā ieradās ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

Ķīnas armija trešdien paziņoja, ka militārās mācības ir veiksmīgi pabeigtas.

Mācībās, kurā tika izmantoti kuģi, lidmašīnas un ballistiskās raķetes, efektīvi pārbaudītas armijas kaujas spējas, teikts armijas paziņojumā, bet tajā norādīts, ka tiks uzmanīgi sekots līdzi situācijas attīstībai Taivānas šaurumā un plānots regulāri veikt patruļas.

Nākotnē paredzēts turpināt arī militārās mācības un citus pasākumus, norādījusi armija, norādot, ka aizsargās Ķīnas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Mācības, kas tika sāktas pagājušajā nedēļā pēc Pelosi vizītes, sākotnēji bija plānots beigt svētdien, bet tās tika pagarinātas.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu.

Demokrātiskā Taivāna dzīvo pastāvīgu Ķīnas iebrukuma draudu apstākļos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais