Liegums izsniegt vīzas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem jāpanāk ES līmenī, uzsver Kols

TVNET/LETA
Liegums izsniegt vīzas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem jāpanāk ES līmenī, uzsver Kols
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Eiropas Savienības (ES) līmenī jāpanāk liegums izsniegt Šengenas vīzas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, šādu nostāju intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

Plānots, ka Saeima šodien lems par Ārlietu komisijā sagatavoto paziņojumu, kurā Krievijas vardarbību pret Ukrainu un arī citu valstu civiliedzīvotājiem atzītu par terorismu un pašu Krieviju - par terorismu atbalstošu valsti.

Kols atzina, ka šādam paziņojumam nav juridisku seku un tas ir politisks, taču šādi paziņojumi varot ietekmēt to, kādu pozīciju savā rīcībā ieņem izpildvara.

Politiķis atzīmēja, ka paziņojumā arī plānots aicināt ES noteikt liegumu izsniegt Šengenas vīzas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, ko Latvija jau ir izdarījusi, bet tas būtu jādara arī ES līmenī.

Kola skatījumā, vīzu izsniegšana jāaptur, jo Krievijas sabiedrībā joprojām ir ļoti liels atbalsts zvērībām Ukrainā, turklāt esot desmitiem tūkstošu cilvēku, kas paši iesaistījušies karadarbībā pret Ukrainu un par kuriem ES nav iespējams iegūt informāciju, attiecīgi pēc karošanas viņiem nebūtu problēmu nokļūt Eiropā un tur tērēt savu algotņa atlīdzību.

Taujāts, cik reāli izskatās panākt šādu vīzu aizliegumu visas ES mērogā, Kols paziņoja, ka "tas ir mūsu - politiķu - pienākums" strādāt ar saviem kolēģiem, lai panāktu atbalstu šādiem ierosinājumiem.

Savukārt runājot par Krievijas žurnālistu darbību Latvijā, Kols vērtēja, ka Valsts drošības dienesta paziņojums par drošības riskiem ir būtisks signāls. Viņa skatījumā, piemēram, "Meduza" darbībā nedzird naratīvu, kas sakrīt ar Kremļa politiku, bet šāda kritika izskan par TV kanālu "Doždj", kur problēma esot tā, ka šis kanāls pievēršas arī Latvijas iekšpolitikai, par kuru viņiem trūkstot izpratnes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais