Pk, 7.10.2022.

Krauze: Lembergu kā premjera kandidātu virza tauta

LETA
Krauze: Lembergu kā premjera kandidātu virza tauta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 30
Foto: Paula Čurkste/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Ministru prezidenta amatam virza Aivaru Lembergu viņa popularitātes dēļ, intervijā aģentūrai LETA lēmumu skaidroja ZZS valdes līdzpriekšsēdētājs un vēlēšanu Vidzemes saraksta līderis Armands Krauze.

Veicot izvēli par labu Lembergam kā premjera amata kandidātam, ZZS esot ieklausījusies iedzīvotāju viedoklī. "Vairākas aptaujas, jau sākot no pagājušā gada oktobra, skaidri rāda, ka Lembergs ir atzīts par vispiemērotāko premjera amatam," sacīja politiķis, "es pat teiktu, ka nevis ZZS, bet tauta ir tā, kas virza Lembergu kā premjera kandidātu."

Vaicāts par Lemberga iespējām veiksmīgi darboties amatā, ņemot vērā, ka viņš joprojām atrodas ASV sankciju sarakstā, Krauze atbildēja, ka ārvalstīm nav tiesību ietekmēt Latvijas tautas brīvo gribu. "Mums ir Satversme, Latvija ir neatkarīga valsts un Latvijas iedzīvotājiem nav jāpakļaujas ārvalstu spiedienam," pauda parlamentārietis.

Runājot par partijām, ar kurām ZZS būtu gatava sadarboties, iekļūstot 14.Saeimā, politiķis pauda, ka kopumā ir atvērti un "sarkanās līnijas" pret citiem politiskajiem spēkiem nevelk.

Tomēr ZZS nesaredz iespējas sadarboties ar tām partijām, kuras iestājas par karu un izrāda simpātijas šī brīža Krievijas darbībām. "Pavisam skaidri varu pateikt, ka mums nekas kopīgs nav ar Latvijas Krievu savienību un ir jāskatās, kāda būs arī pārējo partiju retorika," atzīmēja politiķis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu