Likumsargi divu dienu laikā Rīgā konstatē 23 dronu lidojumu pārkāpumus

TVNET
Likumsargi divu dienu laikā Rīgā konstatē 23 dronu lidojumu pārkāpumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Divu dienu laikā Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju konstatē 23 dronu lidojumu pārkāpumus
Divu dienu laikā Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju konstatē 23 dronu lidojumu pārkāpumus Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Nedēļas nogalē Rīgas pašvaldības policija (RPP) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) Rīgas gaisa telpā konstatēja 23 dronu lidojumu pārkāpumus, portālu TVNET informēja RPP pārstāve Ērika Verze.

Viņa informēja, ka reida laikā biežāk konstatētie pārkāpumi, ko fiksējuši likumsargi, bija lidošana augstumā virs 120 metriem, bezpilota lidaparāta nemarķēšana, drona vadīšana ārpus pilota redzamības zonas, kā arī lidošana bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.

Tāpat RPP pārstāve atgādināja, ka RPP bezpilota gaisa kuģu lidojumus kontrolē ar speciālas iekārtas palīdzību, kas nosaka drona atrašanās vietu, augstumu un pārvietošanās ātrumu. Iekārtas mērķis ir pārvaldīt gaisa telpu, lai, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, tālvadības pilota vai tehniskās kļūmes dēļ neciestu trešās personas.

Verze uzsvēra, ka maksimālais atļautais lidojumu augstums bezpilota lidaparātiem atvērtās kategorijas ietvaros ir 120 metri, ko mēra no zemes vai ūdens virsmas, nevis pacelšanās vietas. Savukārt atsevišķās teritorijās maksimālais atļautais pacelšanās augstums ir līdz 50 metriem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu