C, 29.09.2022.

480 eiro un aizliegums izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības 6 mēnešus – sods par ātruma pārsniegšanu

TVNET
480 eiro un aizliegums izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības 6 mēnešus – sods par ātruma pārsniegšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Shutterstock

Kāds ļoti steidzīgs un pārlieku drošs motocikla vadītājs turpmākajā pusgadā varēs pārdomāt savus braukšanas ieradumus, jo par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā viņam piemērots naudas sods 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa darbinieki, pildot dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un ceļu satiksmes uzraudzības jomā, Tukuma novada Džūkstes pagastā uz autoceļa A9 Rīga-Liepāja 49. kilometrā konstatēja, ka motocikla „Yamaha” vadītājs ārpus apdzīvotas traucas ar ātrumu 187 km/h.

Lai arī likumsargi nekavējoties ieslēdza speciālās gaismas signālu, kamēr dienesta automašīna tika apgriezta braukšanai pretējā virzienā, motocikla vadītājs jau bija nozudis no redzesloka. Pēc neilga laika policisti pamanīja, ka motocikla „Yamaha” vadītājs no ceļa braucamās daļas ir iebraucis pļavā un, stumjot motociklu pie rokas, cenšas nokļūt atpakaļ uz brauktuves.

Policijā par notikušo tika sākts administratīvā pārkāpuma process un motocikla vadītājam piemērots naudas sods 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 6 mēnešiem. Jāpiebilst, ka vīrietim šis nav pirmais gadījums, kad viņš nonāk policijas redzeslokā saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. 2021. gadā viņam par automašīnas vadīšanu ar ātrumu 122 km/h ārpus apdzīvotas vietas tika piemērots naudas sods 40 eiro.

Valsts policija atkārtoti uzsver, ka atļautā maksimālā ātruma pārsniegšana ir bezatbildīga un pārgalvīga rīcība, kas var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu