Septembra sākumā Latvijā sāksies militāro mācību "Namejs 2022" rudens posms

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Militārās mācības "Namejs 2021" Augšdaugavas novadā.
Militārās mācības "Namejs 2021" Augšdaugavas novadā. Foto: Ivars Soikāns/LETA

No 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posms, kurā piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku, portālu TVNET informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamenta pārstāvji.

Kā skaidroja NBS pārstāvji, šis rudens posms noritēs, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posma mērķis ir turpināt pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa, jūras un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, īstenojot vienību un štābu lauka taktiskās mācības darbībai hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.

Militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posmā piedalīsies karavīri un zemessargi no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, kā arī rezerves karavīri un Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu.

Tāpat mācībās būs iesaistīta Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa (NATO Enhanced Forward Presence Battle Group Latvia), NATO spēku integrācijas vienība Latvijā (Nato Force Integration Unit Latvia), Kanādas bruņoto spēku pavēlniecība Latvijā (Task Force Latvia). Mācību norisi atbalstīs Apvienotie reaģēšanas spēki (Joint Expeditionary Force), kā arī NATO daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” (Multinational Division North) štābs. Mācībās piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku.

Militāro mācību “Namejs 2022” ietvaros norisināsies arī Aizsardzības ministrijas mācības “AMEX 2022”, lai pārbaudītu valsts institūciju gatavību militārām un hibrīkrīzēm.

Kā norādīja NBS pārstāvji, militārajās mācībās plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām. Savukārt, lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot dažāda veida atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Jau ziņots, ka militāro mācību cikls “Namejs ” ir iepriekš plānots un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada.

NBS pārstāvji informēja, ka militāro mācību cikla laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika.

Mācību uzdevumu izpildes laikā periodiski notiks dažādu militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

NBS aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi dažādos Latvijas novados Latvijas armijas sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu