Sv, 2.10.2022.

Dace Melbārde pievienojas "Jaunajai vienotībai"

Papildināts
TVNET/LETA
Dace Melbārde pievienojas "Jaunajai vienotībai"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Dace Melbārde
Dace Melbārde Foto: Jānis Deinats

Eiropas Parlamenta deputāte, bijusī kultūras ministre Dace Melbārde pievienojas "Jaunās vienotības" komandai, pirmdien portālu TVNET informēja partijas pārstāvji.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Melbārde EP 2019.gadā tika ievēlēta no Nacionālās apvienības (NA) saraksta. Melbārde pārstāvēja NA vairākās valdībās.

Kā norādīja partijā - par viņas uzņemšanu partijā 22. augustā vienbalsīgi lēma partijas "Vienotība" valde.

“Dace Melbārde ir pieredzējusi politiķe un esmu gandarīts, ka viņa ar savu intelektuālo kapacitāti darbosies "Jaunās vienotības" komandā. Melbārdes kundzes politiskais briedums ir un būs nozīmīgs kā Latvijā nacionālā mērogā, tā vēl spēcīgākai mūsu pārstāvniecībai Eiropas Parlamentā," uzsvēra  partiju apvienības "Jaunā vienotība" valdes priekšsēdētājs, ministru prezidents.

Kā paziņojumā medijiem skaidroja Melbārde, lēmums par pievienošanos partiju apvienības "Jaunā vienotība" komandai ir ilgstošu pārdomu rezultāts, ko "primāri ir noteicis mans un partiju apvienības "Jaunā vienotība" kopīgs redzējums par Latvijas un Eiropas vērtībām un attīstības prioritātēm."

Melbārde uzsvēra, ka šī redzējuma pamatā ir Latvija kā nacionāla, eiropeiska un demokrātiska valsts un saliedēta un izglītota politiskā nācija, kuras kodolu veido latviešu valoda kā valsts valoda, nacionālā kultūra un vispārcilvēciskās vērtības.

"Manu motivāciju turpināt darbu Latvijas un Eiropas politikā "Vienotības" komandā ietekmē arī līdzšinējais partiju apvienības "Jaunā vienotība" darbs valdībā un spēja uzņemties atbildību par valsts vadību ļoti sarežģītos apstākļos, ko pēdējos četrus gadus ir nenogurstoši apliecinājis ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Kā partijas "Vienotība" biedrs turpināšu darbu Eiropas Parlamentā, īpašu vērību pievēršot izglītības, kultūras, mediju un jaunatnes politikas jautājumiem gan Eiropas, gan Latvijas mērogā," tā Melbārde.

Jautāta, vai viņas vērtības patlaban nesaskan ar tām, kādas pārstāv NA, Melbārde to noliedza.

Viņa uzsvēra, ka joprojām iestājas par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, latviešu kultūras saglabāšanu, nacionālās identitātes stiprināšanu un latviešu tradīciju saglabāšanu.

"Es neredzu nekādas pretrunas. Tas ir vairāk saistīts ar manu darbību EP. Patlaban esmu Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā un mani balsojumi EP diezgan skaidri parāda to, ka mums atsevišķos jautājumos ir atšķirīga nostāja. Pēc savas būtības es esmu eirooptimiste," pauda politiķe.

Kā liecina informācija aģentūras LETA arhīvā, Melbārde kļuva par Latvijas kultūras ministri 2013.gada 31.oktobrī Valda Dombrovska (JV) valdībā, tolaik nomainot demisionējušo kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK).

Politiķe ministres amatu saglabājusi arī 2014.gadā, kad darbu sāka Laimdotas Straujumas (JV) valdība, kā arī 2016.gadā, uzsākot darbu Māra Kučinska (ZZS) valdībā.

Nacionālajā apvienībā "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Melbārde iestājās 2014.gada februārī.

Savukārt 2019.gadā toreizējā kultūras ministre paziņoja, ka kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās no VL-TB/LNNK saraksta. Melbārde kļuva par EP deputāti 2019.gada 25.maija vēlēšanās.

Līdzās Melbārdei, Latviju EP pārstāv Ivars Ijabs (AP), Sandra Kalniete (JV), Inese Vaidere (JV), Nils Ušakovs (S), Roberts Zīle (NA), Tatjana Ždanoka (LKS) un Andris Ameriks (GKR).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais