S, 25.03.2023.

Carnikavā notiks tradicionālie Nēģu svētki

TVNET/LETA
Carnikavā notiks tradicionālie Nēģu svētki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Nēģu svētki
Nēģu svētki Foto: TVNET

Sestdien Ādažu novada Carnikavā notiks ikgadējie "Nēģu svētki", informēja Ādažu novada pašvaldības vecākais sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Pārums.

Pasākums sāksies plkst.10, kad Ādažu novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāta plaša atpūtas, kultūras un sporta programma.

Aktivitātes Carnikavas parkā norisināsies no plkst.11. Dienas gaitā līdz pat vēlam vakaram uzstāsies "Patrisha", Žoržs Siksna, Normunds Rutulis un "Eels Of The 60'ies", būs skatāms un klausāms gan deju koncerts, gan deju koncertuzvedums "No puķu ziedīnu" ar Anci Krauzi.

Sporta aktivitātes, izņemot orientēšanās piedzīvojumu, norisināsies Carnikavas stadionā. Plkst.10 sāksies pludmales volejbola turnīrs, stundu vēlāk labāko noskaidrošanu sāks 3x3 ielu basketbolisti un zolītes spēlētāji, bet stieņa spiešana guļus norisināsies no plkst.12. Savukārt, orientēšanās piedzīvojumā varēs piedalīties no plkst.10 līdz 19 ar startu un finišu pie Carnikavas Informācijas centra.

No plkst.12 līdz 10 visiem interesentiem Atvērto durvju dienā būs iespēja aplūkot atjaunoto Carnikavas pamatskolu, kuras pārbūves un atjaunošanas darbi noslēdzās šī gada pavasarī. Skolas būvniecībā izmantoti videi un cilvēkiem draudzīgi materiāli, piemēram, termokoka dēļi, kas ekonomiskā veidā nodrošina ilgstošu izturību āra apstākļos, apmēram 30 gadus saglabājot kokam raksturīgo dabīgo tekstūru.

Arī iekštelpu apdarē, trepju margās un iebūvētajos skapjos izmantoti kokmateriāli. Būvdarbu laikā labiekārtota skolas apkārtējā teritorija - izveidots bērnu rotaļu laukumiņš, labiekārtoti celiņi, uzstādīti velo statīvi, labiekārtota stāvvieta.

Pie SIA "Krupis", Zvejnieku ielā 22, varēs nobaudīt nēģus. Būs pieejama zupa, nēģu suši un cepti nēģi želejā. Nēģus baudīt varēs arī Carnikavas parkā, kur ceptus nēģus piedāvās SIA "Zibs" un "Gundegas IP". Norisināsies arī nēģu zupas pagatavošanas konkurss.

Pie Carnikavas Novadpētniecības centra, Jomas ielā 7, būs iespēja doties izbraucienā ar zvejnieku laivām vai piedalīties kādā no daudzajām radošajām darbnīcām - iepazīt disku golfu, gleznot, nodarboties ar jogu, izmēģināt dronu pilotēšanu simulatorā un citas aktivitātes.

Rīgas un Jūras ielās norisināsies Gardēžu un dizaina tirgus.

Nēģu svētku laikā no plkst.8 līdz 18 būs slēgta satiksme Carnikavā, Rīgas ielas posmā no Stacijas līdz Ziedu ielai.

Foto: Nēģu svētki Carnikavā 2018.gadā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu