Vai padomju pieminekļa demontāža Pārdaugavā varētu ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Eksperta viedoklis
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ovāciju pavadībā krīt pieminekļa obelisks
Ovāciju pavadībā krīt pieminekļa obelisks Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pārdaugavas padomju pieminekļa nogāšana vēlēšanu rezultātus tiešā veidā neietekmēs, sarunā ar aģentūru LETA pauda politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Pieminekļa Uzvaras parkā demontāža ir radījusi pozitīvu gaisotni attiecībā pret partijām, kuras balsoja par šo lēmumu, tomēr lielākoties iedzīvotāji nepamana, kuras partijas atbalsta kurus rosinājumus, atzīmēja politologs. Viņa ieskatā, pie varas esošajām partijām ir noņemts negāciju risks, jo, ja piemineklis līdz vēlēšanām nebūtu nojaukts, tad tās saskartos ar daudzām problēmām.

Ja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) būtu kādā politiskajā partijā, tad tas varētu pozitīvi ietekmēt vēlēšanu rezultātus šai partijai, tomēr viņam nav politiskās piederības, sacīja Rajevskis.

Savukārt tie krievvalodīgie vēlētāji, kuri neatbalstīja pieminekļa demontēšanu, ar šo notikumu tika mobilizēti, piemēram, iesaistoties protesta pasākumos, pauda politologs. Tomēr, tā kā piemineklis tik un tā ir nogāzts, šī vēlētāju daļa saprot, ka partijas, kas iestājās pret pieminekļa gāšanu, nav panākušas cerēto, tāpēc ir radusies negatīva fona gaisotne, kas Rajevska skatījumā vēlēšanās neko daudz ietekmēt nevar.

Turklāt, pēc politologa teiktā, kopš pieminekļa nogāšanas brīža šis jautājums ir sācis "atdzist" un zaudēt aktualitāti - kā sacīja Rajevskis, "tagad notiek citas lietas, dzīve iet uz priekšu".

Kā ziņots, ceturtdien Pārdaugavā, Uzvaras parkā, nogāzts Latvijā un Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu - 79 metrus augsto obelisku.

14.Saeimas vēlēšanas norisināsies oktobra pirmajā dienā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu