P, 25.09.2023.

Iespējams, atrastas aviokatastrofā Baltijas jūrā bojā gājušo cilvēku mirstīgās atliekas

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Lidmašīnas katastrofas vietā Baltijas jūrā atrastas, iespējams, cilvēka ķermeņa daļas, intervijā Latvijas Radio otrdien pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC) priekšnieks Pēteris Subbota.

Tās nodotas kriminālpolicijai tālākām ekspertīzēm.

"Noslēdzot meklēšanas aktīvo fāzi, Ventspilī visas atrastās lietas, kas varētu būt palikušas pēc šīs lidmašīnas avārijas, tajā skaitā arī, iespējams, cilvēka ķermeņa daļas, tika nodotas kriminālpolicijai. Ekspertīzi tālāk veiks kompetentās iestādes - Kriminālpolicija, un tad mēs arī zināsim ko vairāk," radio pauda Subbota.

Jau ziņots, ka svētdienas vakarā netālu no Ventspils jūrā avarējusi Austrijā reģistrēta privātā pasažieru lidmašīna. Glābējiem līdz pirmdienas vakaram izdevies atrast kopumā 11 lidmašīnas fragmentus.

Pirmdien piesaistīts Eiropas jūras drošības aģentūras drons, kas patlaban bāzēts Igaunijā. Drons vēlāk atgriezies Igaunijā, bet operācijas rajonā turpina uzturēties divi Jūras spēku un viens Valsts robežsardzes kuģis.

Savukārt otrdien, 6. septembrī, Jūras spēki sāka meklēšanu ar zemūdens droniem vietā, kur svētdien Baltijas jūrā avarēja lidmašīna.

Kā vēsta Spānijas laikraksts "El Pais", atsaucoties uz spāņu avotiem, kas ir pazīstami ar situāciju ap negadījumu, lidmašīna piederējusi vācu ģimenei.

Lidmašīna izlidojusi no Heresas, Spānijas dienvidos, un kontakts ar dienestiem uz zemes pazudis drīz pēc tam, kad lidmašīna bija pametusi Ibērijas pussalas gaisa telpu, vēsta "Bild".

Lidmašīnai vajadzēja nosēsties Ķelnes-Bonnas lidostā svētdienas vakarā.

Atbilstoši sākotnējai izmeklēšanai pilots varētu būt zaudējis samaņu.

Lidmašīnas meklēšanas rajonā līdz šim atrastas vairākas atlūzas, tomēr eksperti vēl skaidros, vai tās pieder konkrētajam lidaparātam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais