Pk, 2.06.2023.

Svarīgas lietas, kas jāņem vērā, iegādājoties lietotu automašīnu

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Shidlovski/Shutterstock

Jebkuram cilvēkam, kurš vēlas iegādāties lietotu auto, vajadzētu uzmanīties, lai nesanāktu "iegrābties". Ārzemju auto eksperti apkopojuši vairākus ieteikumus, lai lietotu auto pirkt būtu droši.

Tīmekļa vietne "GOBankingRates" apkopojusi ekspertu ieteikumus, kas lietota auto iegādi padarītu drošāku un vērstu pircēju uzmanību uz pārdevēja godprātību.

Transportlīdzekļa tehniskās pārbaudes ziņojums

Vienmēr būtu jāatceras pārdevējam palūgt transportlīdzekļa tehniskās pārbaudes ziņojumus.

Eksperti min, ka vajadzētu būt norādītai transportlīdzekļa vēsturei - cik daudz īpašnieku auto ir bijis. Jo mazāk īpašnieku, jo labāk - katram cilvēkam braukšanas stils atšķiras, tas var ietekmēt mašīnas tehnisko stāvokli.

Labi uzturēts transportlīdzeklis saglabās dzinēja veiktspēju un mašīnas ilgtspēju.

Šķidrumu noplūde

Novietojiet transportlīdzekli uz līdzena bruģa un darbiniet to 10 minūtes. Tādā veidā notiks visu transportlīdzekļa šķidrumu sūknēšana. Pēc tam automašīna jāpārvieto un jāpārbauda, vai zem tās nav palikuši šķidrumu pleķi. Ja šķidrumi ir dažādās krāsās, tad skaidrs, ka tā nav laba pazīme.

Riepas un ritošā mašīnas daļa

Šī ir viena no svarīgākajām mašīnas daļām, jo atbildīga par saķeri uz ceļa.

Eksperti aicina pirms lietota auto iegādes pārbaudīt, vai mašīnas diski nav bojāti, jo tas var liecināt par spēkrata piekares vai stūres iekārtas problēmām. Tāpat vajadzētu pārliecināties vai riepu protektors atbilst visiem normatīviem un ar tām ir droši pārvietoties.

Ieteicams pārbaudīt spiedienu riepās, jo tas var norādīt, ka auto ir slikti kopts vai no tā noplūst šķidrumi. Svarīgi, lai visas četras riepas būtu no viena ražotāja, jo pretējā gadījumā tās uz ceļa var uzvesties atšķirīgi.

Virsbūve

Ja pamanāt neviendabīgas atstarpes starp dažādām automašīnas virsbūves daļām, tas var liecināt, ka auto iepriekš cietis ceļu satiksmes negadījumā. Attiecīgi nākotnē tas kādā brīdī var sākt izpausties un sagādāt problēmas.

Krāsa

Automašīnai novecojot, uz auto virsbūves parādīsies dažādi skrāpējumi un virpuļzīmes. Neskatoties uz to, automašīnas krāsojumam ir jābūt vienmērīgam. Ja tā nav, tad tas, ļoti iespējams slēpj dažādus virsbūves defektus.

Tāpat eksperti vērš lielu uzmanību arī uz atgāžu pārbaudi, nobraukuma attīšanu, rūsu mašīnas apakšā, gaismām, kā arī citiem sīkumiem, kas var izrādīties būtiski.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu