Sv, 28.05.2023.

Saeima nostiprina Latvijas Pareizticīgās baznīcas neatkarību

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
8. septembra Saeimas sēde
8. septembra Saeimas sēde Foto: Ieva Ābele/Saeimas kanceleja

Saeima ceturtdien, 8.septembrī, kā steidzamus pieņēma grozījumus Latvijas Pareizticīgās baznīcas likumā, kas nostiprina Latvijas Pareizticīgās baznīcas ar visām tās diecēzēm, draudzēm un iestādēm pilnīgu neatkarību no jebkādas ārpus Latvijas esošas baznīcas varas (autokefāla baznīca), portālu TVNET informēja Saeimas Preses dienesta pārstāvji.

“Līdz ar likuma pieņemšanu nostiprināta jau vēsturiski pastāvošā Latvijas Pareizticīgās baznīcas patstāvība un neatkarība, novēršot Krievijas Pareizticīgās baznīcas ietekmi vai varu pār mūsu pareizticīgo baznīcu,” sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, uzsverot, ka šāds lēmums ir Latvijas pareizticīgo, visas sabiedrības un nacionālās drošības interesēs.

Kā skaidroja Saeimas Preses dienesta pārstāvji, papildus tam likumā noteikta kārtība, kādā Latvijas valsts institūcijas un privātpersonas tiek informētas par baznīcas galvas, metropolītu, arhibīskapu un bīskapu stāšanos amatā, kā arī šo amatpersonu atcelšanu no amata.

Juridiskā statusa tvēruma definējums likumā neskar un neiejaucas baznīcas ticības mācības un kanonisko tiesību jautājumos, uzsvērts likumprojekta anotācijā.

Līdz 31.oktobrim baznīcai būs jāsaskaņo savi statūti ar veiktajiem likuma grozījumiem par baznīcas statusu. Savukārt līdz 1.oktobrim jāpaziņo Valsts prezidenta kancelejai par amatā esošo baznīcas galvu, metropolītiem, arhibīskapiem un bīskapiem.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu