O, 28.03.2023.

VIDEO ⟩ Teju 100 gadus vecs "Fiat" nedēļas laikā no detaļu kaudzes pārtop par kāzu auto

TVNET Auto
Teju 100 gadus vecs "Fiat" nedēļas laikā no detaļu kaudzes pārtop par kāzu auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: "Ātruma cilts"

Jaunākajā "Ātruma cilts" sērijā Pauls Timrots viesojas Vecpiebalgā, kur izmēģina braucamrīku, par ko viņu apskaustu brāļi Kaudzītes – 1927. gada "Fiat" 509A.

"Fiat" saimnieks Matīss Bauers unikālo spēkratu dabūjis no Kārļa Skalbes mazdēla Andreja Legzdiņa. Viņš to kā savu pirmo automašīnu iegādājies 1957. gadā Zviedrijā un tolaik uzreiz arī iestājies retro auto klubā. Zviedrijā "Fiat" brauca līdz 1960. gadam, bet Matīss auto saņēma pusizjauktu – uz treilera tas izskatījies pēc furnitūras kaudzes.

Pagāja gads, līdz Matīss izlēma iziet pie sievas un viņiem bija nepieciešams kāzu auto. Topošā sieva neiebilda pret teju simtgadīgo "Fiat", ja vien to paspēs salikt laikā, savukārt neviens cits gan neticēja, ka tas ir paveicams. Tomēr viss saslēdzās, un Matīss ar draugu palīdzību astoņās brīvdienās tika pie sava kāzu auto.

"Fiat" ir litra dzinējs, 22 līdz 27 zirgspēki un trīs ātrumi. Ja var ticēt mērinstrumentiem, auto ir 62 000 kilometru nobraukums un oriģinālie sēdekļi, kā arī dokumenti no piecdesmitajiem gadiem.

Apguvis "Fiat" nelielos pedāļus, kur gāze ir vidū, Pauls atzīst, ka šis modelis paredzēts lieliem puikām, un ir laimīgs par vienreizējo iespēju izbraukt pa Piebalgas pļavām. Kā ar antīko auto iespējams tikt kalnā un apgriezties, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!

Video: "Ātruma cilts" sižets

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu