Viņa atzīmēja, ka visas šīs krīzes nodarbina bērnus un jauniešus līdztekus citām dabiskajām pārmaiņām - fiziskām, emocionālām un hormonālām izmaiņām katra jaunieša pubertātes gados. Īpaši jaunieši šajās krīzes situācijās glābiņu meklē alkoholā, narkotikās un dažādās psihotropās vielās.
"Tāpēc, lai varētu bērniem un jauniešiem ar visdažādākajām psihiskās veselības problēmām palīdzēt, mūsdienīgā psihiatriskā palīdzība ir kļuvusi daudzveidīgāka. Tajā piedalās vesels ciems ar augsti izglītotiem speciālistiem - tie ir psihiatri, psihoterapeiti, psihologi, ergoterapeiti, audio logopēdi, fizioterapeiti, uztura speciālisti, mākslas un mūzikas terapeiti, medicīnas māsiņas," pauda Valsts prezidenta kundze.
Levite akcentēja, ka visi šie speciālisti ir vajadzīgi, lai individuāli un multidisciplināri gan ambulatori, gan stacionāri bērniem un jauniešiem sniegtu konsultāciju un terapiju. Viņa uzsvēra, ka šiem speciālistiem ir vajadzīgas pievilcīgas, mājīgas telpas un moderni materiāli. Tāpat viņiem ir jābūt pieejamiem bez ilgas gaidīšanas.
Valsts prezidenta kundzes ieskatā viņiem jābūt pieejamiem arī netradicionālos veidos, kā "Facetime" un "Whatsapp" grupās. Tas nozīmē, ka medicīniskā personāla resursus noteikti būs jāattīsta atbilstoši šīm vajadzībām, un visā šajā procesā noteikti ir jāiesaista arī bērnu un jauniešu vecāki, ģimenes, kuras ir svarīgi partneri problēmu risināšanā.
"Šodien Bērnu slimnīcas fonds uzsāk ziedošanas kampaņu, lai īstenotu nepieciešamību pēc Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra. Saku lielu paldies katram ziedotājam par dāsnumu un ieguldījumu centra iekārtošanā un vienlaikus Latvijas nākotnē," pauda prezidente.