Šogad notikušas 44 krāpšanās kurināmā iegādes darījumos

TVNET/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija šogad saņēmusi informāciju par 44 krāpšanām kurināmā iegādes darījumos, informēja Valsts policija.

Arī šogad, līdzīgi kā pērn, kopš vasaras sezonas sākuma ir aktivizējušies krāpnieki - malkas, granulu un brikešu viltus pārdevēji. Novērots, ka krāpnieki ievieto sludinājumus tādās interneta vietnēs kā "ss.com" un "facebook.com" par granulu, brikešu un malkas tirdzniecību, bieži vien norādot zemāku cenu nekā citi pārdevēji. Noziedznieki uzdodas gan par privātpersonām, gan izliekas par zināmu uzņēmumu pārstāvjiem.

Piemēram, 6.septembrī Ventspils iecirknī saņemta informācija, ka uzņēmums ir pasūtījis malku 2600 eiro vērtībā, veicis maksājumu, bet malka nav piegādāta. Par notikušo sākts kriminālprocess.

Savukārt 26.augustā policijā saņemts iesniegums par to, ka uzņēmums ir pasūtījis 15 paletes ar granulām un veicis apmaksu par preci 5428 eiro apmērā, bet prece tā arī nav piegādāta. Policijā sākts kriminālprocess.

6.septembrī Valmieras iecirknī vērsās kāda valmierniece, kura informēja likumsargus par to, ka viņa bija pārskaitījusi 1400 eiro uz kāda uzņēmuma bankas kontu par skujkoku granulu iegādi, taču granulas netika piegādātas.

Sieviete sazinājās ar uzņēmuma darbiniekiem un noskaidroja, ka persona, ar kuru veiktas pārrunas par granulu piegādi, šajā uzņēmumā nemaz nestrādā, kā arī noskaidrots, ka uzņēmums pat nenodarbojas ar granulu ražošanu un tirdzniecību. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

12.septembrī Tukuma iecirknī saņemts iesniegums par to, ka 3.septembrī Pūres pagasta iedzīvotāja pārskaitījusi uzņēmumam 3424 eiro par kokskaidu granulām, taču līdz šim brīdim nav saņēmusi ne pasūtīto preci, ne vairs ir iespējams sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem. Arī par šo gadījumu sākts kriminālprocess.

14.septembrī Salaspils iecirknī vērsās Ropažu novada iedzīvotāja, ziņojot, ka ir atsaukusies uz kāda uzņēmuma sociālajā tīklā "Facebook.com" ievietotu sludinājumu par brikešu tirdzniecību un pārskaitījusi avansa maksājumu 80 eiro apmērā, bet pasūtīto preci tā arī nav saņēmusi. Cietusī vēlāk atklājusi, ka krāpnieki nelikumīgi izmantojuši šī uzņēmuma nosaukumu. Turklāt sludinājumā norādītie bankas rekvizīti atšķīrās no īstā uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Līdzīgi gadījumi reģistrēti arī citviet Latvijā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nepārskaitīt naudu pirms saņemts kurināmais, ja iepriekš nav pārliecināšanā, ka darījums ir drošs. Vislabāk apmaksu veikt tikai tad, ja prece jau ir piegādāta un ir iespēja pārliecināties par tās kvalitāti.

Iegādājoties preci no juridiskas personas, jāveic pārbaude internetā, lai noskaidrotu, vai citiem nav bijusi slikta pieredze ar šo pārdevēju, un jāpārbauda, vai sludinājumā norādītie rekvizīti atbilst uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Pārbaudes nolūkā var izmantot iespēju arī piezvanīt uzņēmuma pārstāvjiem pa oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru. Īpaši uzmanīgam jābūt, ja preces cena ir daudz zemāka nekā citviet, un ja pārdevējs steidzina veikt maksājumu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais