Autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 81% iedzīvotāju

TVNET/LETA
Autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 81% iedzīvotāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Bolderājā, Finiera ielas un Gaigalas ielas krustojumā pie Daugavgrīvas šosejas uzstādīta apkaimes vietzīme "Bolderāja"
Bolderājā, Finiera ielas un Gaigalas ielas krustojumā pie Daugavgrīvas šosejas uzstādīta apkaimes vietzīme "Bolderāja" Foto: Publicitātes foto

Autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 81% iedzīvotāju, bet ziemā - 62%, liecina sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS pēc VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti.

Aptaujā tika analizēta iedzīvotāju informētība par Latvijas autoceļiem un to uzturēšanu. Attiecībā uz aptaujāto informētību par autoceļu uzturēšanas prasībām, 71% respondentu norādīja, ka par tām kopumā zina vai ir dzirdējuši.

Veiktā aptauja parāda, ka teju puse aptaujāto jeb 47% brauc ar auto katru dienu vai vairākas reizes nedēļā, savukārt 58% aptaujāto ikdienā biežāk izmanto valsts autoceļus. 88% respondentu ikdienā izmanto autoceļus ar asfalta segumu, savukārt 36% no autobraucējiem katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā brauc pa grants autoceļiem.

No aptaujātajiem, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, 73% ir svarīgi regulāri saņemt informāciju par autoceļu uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu ikdienā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu aptaujas rezultātiem, katru gadu pieaug to autovadītāju skaits, kuri izmanto lietotni "Waze", lai uzzinātu par notiekošajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem satiksmes ierobežojumiem. Šogad trešdaļa jeb 30% respondentu, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, kā informācijas ieguves avotu izmanto lietotni "Waze".

Puse no respondentiem ir pamanījuši autoceļu uzturētāja tehniku lietotnē "Waze" vai LAU interaktīvajā kartē, kas greiderē grants autoceļus, ziemā attīra sniegu no brauktuves vai remontē bedres. Savukārt 65% respondentu, kuri brauc pie automašīnas stūres vismaz vienu reizi mēnesī, savu informētību par plānotajiem vai veiktajiem autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem ierobežojumiem vērtē kā labu vai viduvēju.

Vērtējot no ceļa zīmju izvietojuma, redzamības, ceļmalu un nodalījuma joslu pārredzamības, 66% aptaujāto jūtas droši, pārvietojoties pa ierastajiem ikdienas maršrutiem.

Tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās veica SKDS. Aptauja tika veikta 2022.gada augustā un tajā piedalījās 1005 respondentu visos Latvijas reģionos.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu