P, 30.01.2023.

Pirmdien uz uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēti 43 likumpārkāpēji

TVNET
Pirmdien uz uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēti 43 likumpārkāpēji
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pirmdien, 19. septembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 43 likumpārkāpējus, portālu TVNET informēja  Valsts robežsardzes pārstāve Ginta Skangale. 

Uz ārējām robežām konstatēti 20 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem.

Kā norādīja Skangale, Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens Armēnijas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Polijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Viņa informēja, ka par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotie dokumenti izņemti.

Pirmdien ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem - Terehovas un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas un vienam Kirgizstānas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Kā norādīja Skangale - personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Savukārt uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti sešiem ārzemniekiem - Pāternieku un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēti četri Uzbekistānas, viens Krievijas un viens ASV pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, nav derīga ceļošanas dokumenta) Šengenas zonas valstīs. Valsts robežsardzes pārstāve uzsvēra, ka lietvedība divu Uzbekistānas un ASV pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta vienam Latvijas pilsonim.

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Londonu izceļojošs Latvijas pilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju. Valsts robežsardzes pārstāve informēja, ka personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – diviem Uzbekistānas, vienam Krievijas un vienam Lietuvas pilsonim.

Savukārt par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 18 personām – sešiem Baltkrievijas, četriem Ukrainas, trīs Lietuvas, diviem Krievijas, vienam Latvijas, vienam ASV un vienam Moldovas pilsonim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu