Pēdējā diennaktī Latvijas stacionāros ievietoti 58 Covid-19 pacienti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnika, kurā ārstē ar Covid-19 saslimušos pacientus.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnika, kurā ārstē ar Covid-19 saslimušos pacientus. Foto: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir palielinājies nedaudz - no 329 līdz 331, bet Latvijas stacionāros ievietoti 58 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

No slimnīcām izrakstīti 50.

No visiem stacionāros esošajiem Covid-19 pacientiem 110 cilvēkiem Covid-19 ir pamatdiagnoze. No stacionētajiem, kuriem Covid-19 ir pamatdiagnoze, 108 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet divi - ar smagu slimības gaitu.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 1265 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par trīs pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Divu nedēļu Covid-19 saslimstības kumulatīvais rādītājs Latvijā palielinājies no 784 līdz 787,4 uz 100 000 iedzīvotāju. Septiņu dienu kumulatīvais rādītājs ir samazinājies no 466,1 līdz 441,3 uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC norāda, ka lielākajai daļai iedzīvotāju kopš pēdējās vakcinācijas pagājuši vairāk nekā seši mēneši, tādēļ tiem ir ieteicama balstvakcinācija. Attiecīgi, ja vakcinācija ir bijusi veikta sen, imunitāte pakāpeniski samazinās. Savukārt, analizējot datus par saslimstību ar Covid-19, novērojams, ka veiktā vakcinācija pasargā pret smagu slimības gaitu un nāves risku.

Kopumā līdz šim Latvijā miruši 5977 ar Covid-19 inficēti cilvēki.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu