Narkotiku tirgoņu grupējumam atsavina 2000 devu sevišķi bīstamas narkotikas

TVNET/LETA
Narkotiku tirgoņu grupējumam atsavina 2000 devu sevišķi bīstamas narkotikas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts policija

Valsts policija Rīgas reģionā kādam narkotiku tirgoņu grupējuma atsavinājusi 2000 devu sevišķi bīstamas narkotikas, informēja policija.

Rīgā un Olainē policija 15.septembrī īstenoja iepriekš plānotu aizturēšanas operāciju, notverot trīs personu grupu saistībā ar narkotisko vielu apriti.

Aizturētie ir 1994. un 1965.gadā dzimuši vīrieši un 1965.gadā dzimusi sieviete. Viņi visi jau iepriekš nonākuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Jaunākais no abiem vīriešiem iepriekš sodīts par akcīzes preču nelikumīgu apriti un krāpšanu. Savukārt otrs vīrietis iepriekš sodīts par izspiešanu, kas izdarīta personu grupā, kā arī nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Arī aizturētā sieviete iepriekš sodīta saistībā ar narkotiku nelikumīgu apriti.

Procesuālo darbību laikā likumsargi atsavināja 204 gramus protonitazēna. Šādā daudzumā ir ap 2000 devu, un tā cena ielu tirdzniecībā ir ap 30 000 eiro.

Protonitazēna iedarbība ir spēcīgāka nekā heroīnam. Turklāt noziedznieki šo vielu iegūst mājas apstākļos, līdz ar to narkotisko vielu koncentrācija tajā var būtiski variēt, tāpēc lietotāji sevi pakļauj sevišķi augstam pārdozēšanas riskam.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizturētie tirgojuši protonitazēnu, taču precīza katras personas loma vēl tiek noskaidrota.

Policija norāda, ka aizturēto personu grupa ir saistīta ar organizēto noziedzību.

Tiesa 17.septembrī visiem trim aizdomās turētajiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu