P, 26.09.2022.

Nākamnedēļ Rīgā notiks ūdensvadu hlorēšana, uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni

TVNET/LETA
Nākamnedēļ Rīgā notiks ūdensvadu hlorēšana, uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

No pirmdienas, 26. septembra, līdz trešdienai, 28. septembrim, visā Rīgā plānota ūdensvada tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana, informē SIA "Rīgas ūdens" komunikācijas koordinators Sandris Vanzovičs.

Lai gan veselībai draudus tas nerada, ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni. Sadzīviskos nolūkos ūdeni var droši lietot arī bez novārīšanas. Mājdzīvniekiem paredzēto ūdeni pirms došanas lietošanai ieteicams nostādināt.

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā krāna ūdens iegūst nepatīkamu aromātu un tam var būt arī neliela hlora piegarša, taču šīs vielas koncentrācija nepārsniegs pieļaujamās normas.

SIA "Rīgas ūdens" situāciju nepārtraukti monitorēs, rūpīgi sekojot hlora koncentrācijai ūdenī.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvis, ūdensvada tīklu dezinficēšana profilaktiskos nolūkos ieteicama ne retāk kā reizi divos gados - arī pēc Pasaules veselības organizācijas ekspertu atzinumiem, tā ir prioritāra un nepieciešama ūdens apstrāde. Visbiežāk ūdensvada tīklu dezinfekcija tiek veikta ar hloru un tā savienojumiem. Šīs vielas dezinfekcijas nolūkos izmantojamajā koncentrācijā nav veselībai kaitīgas vai bīstamas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu