Sv, 4.12.2022.

Koronavīruss Latvijā: trīs dienās reģistrēti 2677 jauni inficēšanās gadījumi

TVNET
Koronavīruss Latvijā: trīs dienās reģistrēti 2677 jauni inficēšanās gadījumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Covid analīžu vākšanas punkts pie tirdzniecības centra "Dole".
Covid analīžu vākšanas punkts pie tirdzniecības centra "Dole". Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijā pēdējās trijās dienās reģistrēti 2677 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pēdējo 3 dienu laikā veikti 8339 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 2677 jauni inficēšanās gadījumi.

Nav saņemti ziņojumi par mirušajiem.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 32.1%

14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju: 896.7

SPKC iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka var būt vērojamas nesakritības mirstības datos - tiem varot būt mēneša vai pusotra nobīde. Informācija par mirušajiem pacientiem tiek apkopota arī no Nāves cēloņu reģistra, kur apkopotas ziņas par pilnīgi visiem nāves gadījumiem, tostarp arī no Covid-19, par kuriem, piemēram, iepriekš nav bijušas ziņas. Savukārt SPKC dati pamatā ir no slimnīcām un pansionātiem, kas ziņo par nāves gadījumiem. Turklāt ir vēl būtisks skaits cilvēku, kuriem reģistrēts, ka Covid-19 ir bijis nāves iestāšanās veicinošs faktors.

SPKC norāda, ka lielākajai daļai iedzīvotāju kopš pēdējās vakcinācijas pagājuši vairāk nekā seši mēneši, tādēļ tiem ir ieteicama balstvakcinācija. Attiecīgi, ja vakcinācija ir bijusi veikta sen, imunitāte pakāpeniski samazinās. Savukārt, analizējot datus par saslimstību ar Covid-19, novērojams, ka veiktā vakcinācija pasargā pret smagu slimības gaitu un nāves risku.

 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu