O, 28.03.2023.

Video ⟩ Raidījums: Krievijas "referendumos" Ukrainā bijusi arī "novērotāja no Latvijas"

Raidījums: Krievijas "referendumos" Ukrainā bijusi arī "novērotāja no Latvijas"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: Ekrānšāviņš

Centienos leģitimizēt Krievijas rīkotos pseidoreferendumus par okupēto Ukrainas apgabalu pievienošanu Krievijai piedalījusies arī kāda sieviete, kas kaimiņvalsts propagandas medijos nosaukta par "vēlēšanu novērotāju no Latvijas", vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Krievijā dzīvojošā Latvijas pilsone Alina Gerliņa esot piedalījusies Doneckas apgabalā notiekošā pseidoreferenduma novērošanā. Krievijas medijam "RIA novosti" viņa žēlojusies par ES sankcijām, no kurām ciešot paši eiropieši.

Gerliņa jau iepriekš nonākusi Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā. Viņa pieminēta arī VDD pārskatā par iepriekšējo gadu, jo piedalījusies pasākumā "Krievijas līderi", pārliecinājusies LTV.

VDD norādījis, ka šis pasākums ir līdzeklis, caur kuru Krievijas iestādes vervē krievu tautības jauniešus, lai tie izplatītu Kremļa pasaules redzējumu. Gerliņa bijusi arī prokremliskā interneta portāla "Baltnews" redaktore.

"VDD vērtējumā Krievijas okupācijas spēku organizētajos pseidoreferendumos kā dalībnieki tika izraudzītas tādas personas, kuras ilgstoši un dažādos veidos demonstrējušas lojalitāti Kremļa režīmam, kas šobrīd īsteno kara noziegumus Ukrainā. VDD rīcībā esošā informācija liecina, ka par šādu personu ir uzskatāma arī Alīna Gerliņa. Viņa iepriekš strādājusi Krievijas agresīvās propagandas mērķiem izmantotajos "Rossiya Segodnya" veidotajos informācijas resursos, kā dēļ atradusies arī VDD redzeslokā," norādījis VDD.

Savukārt Ārlietu ministrijā uzsver, ka Gerliņa nepārstāv ne Latviju, ne Latvijas valsti. Ministrija arī paudusi stingru nosodījumu Krievijas rīkotajiem pseidoreferendumiem Ukrainā.

Kā ziņots, Krievijas okupētajā Ukrainas teritorijā no 23. līdz 27. septembrim notika pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai.

Ukraina un rietumvalstis nosodījušas pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais