S, 26.11.2022.

Par pretlikumīgu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi

TVNET/LETA
Par pretlikumīgu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
VDD. Ilustratīvs attēls.
VDD. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Līdz šim par pretlikumīgu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu Valsts policijā (VP) sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, ziņo VP.

Kopumā dienas laikā saņemta informācija gan par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem vidē, kas ir, piemēram, nenoņemti aģitācijas plakāti vai citi aģitācijas materiāli, gan arī atsevišķiem iespējamiem sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem.

Katra informācija tiek pārbaudīta, vairākos gadījumos, policijai veicot pārbaudi, šī informācija par iespējamiem pārkāpumiem vai sabiedriskās kārtības traucējumiem nav apstiprinājusies. Vienlaikus sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu attiecīgi Rīgas, Zemgales un Vidzemes reģionos, un atsevišķos gadījumos vēl notiek informācijas vērtēšana.

Kopumā šodienu var vērtēt kā mierīgu, bez būtiskiem starpgadījumiem un pārkāpumiem.

Par neatļautu aģitāciju pilsētvidē vēlēšanu dienā, kas izpaužas kā, piemēram, kādu politisko spēku vai deputāta kandidātu slavinošu skrejlapu izplatīšana, aģitēšana pie iecirkņiem, kā arī laikus nenoņemtas priekšvēlēšanu reklāmas, iedzīvotāji aicināti informēt VP, zvanot uz diennakts tālruni 110.

Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties VP, novērojot sabiedriskās kārtības pārkāpumus vēlēšanu iecirkņos vai to apkaimē.

Par internetā, publiskās vietās vai preses izdevumos izvietotu slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, proti, politisko reklāmu bez norādīta apmaksātāja, kā arī par valsts un pašvaldību institūciju administratīvo resursu izmantošanu aģitācijā iedzīvotāji aicināti ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Sniegt KNAB informāciju iespējams, zvanot pa tālruni 8000 2070, izmantojot mobilo lietotni "Ziņo KNAB" vai rakstot uz e-pasta adresi "knab@knab.gov.lv".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu