S, 26.11.2022.

Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs: Vēlēšanu aktivitāte Rīgā ir zemāka nekā pirms četriem gadiem

TVNET/LETA
Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs: Vēlēšanu aktivitāte Rīgā ir zemāka nekā pirms četriem gadiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
14. Saeimas vēlēšanas
14. Saeimas vēlēšanas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pretēji sociālajos tīklos paustajiem vērojumiem un iespaidiem, pašreizējie dati liecina, ka vēlēšanu aktivitāte galvaspilsētā ir zemāka nekā iepriekšējās vēlēšanās, pastāstīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Māris Zviedris.

Laikā no iecirkņu atvēršanas plkst.7 līdz plkst.16 aktivitāte ir bijusi nepilni 30%, kamēr iepriekšējās Saeimas vēlēšanās ap šo laiku aktivitāte bijusi 35,7%.

Vaicāts par rindām pie iecirkņiem, komisijas vadītājs atbildēja, ka vēlēšanu iecirkņu skaits ir noteikts ar likumu, tāpēc nekādi nevar teikt, ka iecirkņu ir par maz un rindas veidojas tādēļ.

Runājot par jauno vēlētāju elektronisko reģistrēšanas sistēmu, ar kuru rīta pusē bija nelielas problēmas, Zviedris apliecināja, ka dienas gaitā nekādi sarežģījumi ar to nav novēroti. Turklāt ir rezerves sistēma, kuru var pielietot, ja ar elektronisko reģistrāciju ir problēmas, tāpēc tas nekādā ziņā nekavējot vēlēšanu procesu.

Vēlēšanu iecirkņi tiks slēgti plkst.20, tad arī sāksies balsu skaitīšana, un pirmie, mazākie, iecirkņi varētu sākt ziņot par saskaitītajām balsīm jau ap plkst.21.

Kā ziņots, sestdien Latvijā notiek 14.Saeimas vēlēšanas. Kopumā Latvijā un ārvalstīs balsstiesīgo skaits ir 1 542 407.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu