P, 27.03.2023.

AP popularitāti mazināja krīžu pārvarēšanas lēmumi, uzskata Golubeva

TVNET/LETA
AP popularitāti mazināja krīžu pārvarēšanas lēmumi, uzskata Golubeva
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Marija Golubeva
Marija Golubeva Foto: Edijs Pālens/LETA

Partija "Attīstībai/Par!" (AP) ir bijusi atbildīga par lēmumiem krīžu pārvarēšanas laikā un nav atkāpusies no savas programmas, tādēļ ne visi partijas pieņemtie lēmumi ir bijuši populāri Latvijas sabiedrībā, vērtējot, kādēļ atbalsts AP 14.Saeimas vēlēšanās ir mazinājies, pauda partijas pārstāve un bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Pieturēšanās pie politiskā spēka programmas īpaši neguva popularitāti kara kontekstā, uzskata Golubeva.

Gadījumā, ja AP pārvarēs 5% robežu un saņems deputātu mandātus, tad partija neiebildīs pret JV iniciatīvu valdības veidošanā, jo tā ir saņēmusi lielu balsu skaitu, norādīja politiskā spēka pārstāve. Tālāk sadarbības veidošanā nozīme būs partiju programmām.

Golubeva pieļauj, ka valdības veidošanas sarunas nebūs vieglas, jo pēdējie vēlēšanu rezultāti liecina, ka diezgan liela pārstāvniecība Saeimā būs partijām, kuras, viņas ieskatā, varētu bremzēt Latvijas attīstību.

A/Par sagaida vēlēšanu rezultātus

Runājot par iespējām sadarboties ar citām partijām, Golubeva norādīja, ka AP galvenais nosacījums ir valsts ģeopolitiskā virzība kopā ar NATO.

Vaicāta, vai gadījumā, ja vēlēšanu rezultātos partija nesasniegs 5% robežu, partija lūgs balstu pārskaitīšanu, bijusī ministre sacīja, ka to partijas biedri nav apsprieduši.

Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka pēc apkopotajām balsīm no 98,77% vēlēšanu iecirkņu AP ir ieguvusi tieši 5% vēlētāju atbalstu. Tas dotu iespējas partijai iegūt sešus deputātu mandātus, taču joprojām pastāv iespēja, ka atbalsts partijai nokrītas zem 5% un tā mandātu sadalē nepiedalās.

14. Saeimas vēlēšanu balsu skaitīšana

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais