T, 30.11.2022.

Provizoriskie rezultāti: Vēlēšanās Bulgārijā visvairāk balsu konservatīvajiem

TVNET/LETA/AFP
Provizoriskie rezultāti: Vēlēšanās Bulgārijā visvairāk balsu konservatīvajiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Bulgārijā svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas visvairāk balsu saņēmusi bijušā premjerministra Boiko Borisova vadītā konservatīvā partija GERB, liecina provizoriskie rezultāti pēc 99% balsu saskaitīšanas, tomēr analītiķi brīdina, ka politiskās nestabilitātes laikmets valstī vēl nebūt nav beidzies.

GERB izcīnījusi 25,4% balsu, bet GERB galvenā konkurente bijušā premjerministra Kirila Petkova vadītā partija "Turpinām pārmaiņas" (PP) varētu būt ieguvusi 20,2% balsu.

Kā norāda eksperti, GERB būs jāiegulda smags darbs, lai atrastu koalīcijas partnerus.

Vēlēšanu līderiem seko mazākumtautību partija "Kustība par tiesībām un brīvībām" ar 13,7% balsu, prokrieviskā partija "Vazraždane" (Atdzimšana) ar 10,2%, Sociālistu partija ar 9,3% balsu, centriski labējais bloks "Demokrātiskā Bulgārija" ar 7,5%, savukārt nacionālkonservatīvā partija "Bulgārijas rītausma" saņēmusi 4,6% balsu.

Pārējiem politiskajiem spēkiem nav izdevies pārsniegt 4% barjeru iekļūšanai parlamentā.

Ekspremjers Petkovs jau atzinis sakāvi un apliecinājis, ka necentīsies iekļūt valdošajā koalīcijā un ieņems vietu opozīcijā.

Grūtības GERB ceļā uz koalīcijas izveidi sagādā tas, ka teju visas pārējās partijas Borisovu un viņa līdzgaitniekus apsūdz korupcijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu