T, 30.11.2022.

Rīgas tautas deju kolektīvi satiekas burvīgā foto projektā

Egoiste
Rīgas tautas deju kolektīvi satiekas burvīgā foto projektā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

“Savā rokrakstā” ir 2020. gadā aizsākta tradīcija, kas pulcē labākos Rīgas tautas deju ansambļus uz vienas skatuves, lai priecētu dejas mīlētājus ar sev un skatītājiem iemīļotām latviešu skatuviskajām dejām. Rīgas tautas deju ansambļi, gatavojoties koncertam “Savā rokrakstā”, satiekas krāšņā fotoprojektā.

Sākot ar tādām Zelta Fonda dejām, kā Harija Sūnas “Audēju deja” un Imanta Magones “Spēlē, spēlmani” un papildinot ar skatītājiem vēl neredzētām, pavisam nesen jaunradītām horeogrāfijām. Koncerta idejas autore un mākslinieciskā vadītāja ir Dagmāra Bārbale, organizētājs RTU TDA “Vektors” un Biedrība “Vektors”. Šogad koncerts norisināsies 6.oktobrī VEF Kultūras pilī, plkst. 19.00 un tajā kuplā dejotāju skaitā piedalīsies TDA “Ačkups”, DA “Daiļrade”, TDA “Dancis”, TDA “Gatve”, TDA “Līgo”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma” un TDA “Vektors”.

Foto: Publicitātes foto

Ikdienā šie ansambļi uz vienas skatuves sastopami reti, jo ik sezonu katrs ansamblis īsteno savus, oriģinālus projektus, iestudē uzvedumus un koncertprogrammas, kas raksturīgas konkrētam ansamblim. Tā, piemēram, kopš pirmā “Savā Rokrakstā” 2020.gadā, DA “Daiļrade” ir izveidojis folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”, TDA “Līgo” ir iestudējis dejas izrādi “Vilkaču mantiniece”, TDA “Rotaļa” ir pārsteigusi skatītājus ar dejas vēstījumu “Mana daļa ir zaļa”, TDA “Dancis”, sapulcējot vairākus Latvijā pazīstamus horeogrāfus, ir radījis deju programmu “Suitu dziesma dejā” ar mūziku no Raimonda Paula un Ances Krauzes albuma “Sasala jūrīna”, savukārt TDA “Vektors” ir radījis multimediālu deju izrādi “Latvju zīmēs rotāties”. Nu laiks "Savā rokrakstā" tradīciju stiprināt un atkal tikties dejā, lai vienā elpā, ritmā un dejas valodā izdzīvotu kopradīto spēku, dejas dzīvo, mutuļojošo enerģiju un ļautu skatītājiem veldzēties augstas mākslinieciskās raudzes koncertā.

Foto: Publicitātes foto

Tāpat gluži neatņemama “Savā rokrakstā” sastāvdaļa ir fotoprojekts, ko šoreiz, sadarbībā ar koncerta rīkotāju TDA “Vektors”, īstenojis fotogrāfs Jurģis Rikveilis. Gaismas staru projekcijās un to veidotajos rakstos radoši tika meklēta katra tautas deju ansambļa iemirdzēšanās un spoguļošanās savā unikālajā rokrakstā. Fotoprojektā piedalījušies dejotāji, “Savā Rokrakstā” dalībnieki. Fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama 6. oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, “Savā rokrakstā” norises laikā.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu