Sv, 27.11.2022.

Sevišķi trūkst 0 un A rēzus pozitīvās grupas asiņu

TVNET/LETA
Sevišķi trūkst 0 un A rēzus pozitīvās grupas asiņu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) iedzīvotājus aicina ziedot 0+ un A+ grupas asinis. Donori ir gaidīti visā Latvijā, gan pastāvīgajās ziedošanas vietās, gan 56 izbraukumos, informē VADC.

Galvaspilsētā katru darba dienu ir iespēja ziedot Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, tāpat ikviens var doties nodot asinis citviet Latvijā – Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Šomēnes izbraukumi plānoti daudzās vietās Rīgā, Apē, Bauskā, Viļānos, Jelgavā, Lubānā, Jēkabpilī, Talsos, Kalsnavā, Audriņos, Saldū, Gulbenē, Ilūkstē, Valdlaučos, Madonā, Dubnā, Viļakā, Aizkrauklē.

Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Pirms asins ziedošanas ļoti svarīga ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt grūtībās nonākušiem pacientiem. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu