Sv, 27.11.2022.

"Vēlētāji pateikuši - pietiek!" Divām trešdaļām Saeimas deputātu nāksies meklēt jaunu darbu

TVNET/LSM.lv
"Vēlētāji pateikuši - pietiek!" Divām trešdaļām Saeimas deputātu nāksies meklēt jaunu darbu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Jānis Urbanovičs.
Jānis Urbanovičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

13. Saeimas deputātu pilnvaras beigsies pēc nepilna mēneša – 1.novembrī. No līdzšinējiem parlamentāriešiem nākamajā Saeimā darbu turpinās 25 deputāti, bet aiz strīpas palikušajiem nāksies meklēt jaunu darbu, vēsta Panorāma. 

“Saskaņu” pārstāvošais Jānis Urbanovičs pirmo reizi Saeimā tika ievēlēts 1993.gadā. Viņš bijis pārstāvēts visu sasaukumu Saeimās kopš neatkarības atjaunošanas. Tagad vēlētāji Urbanovičam pateikuši “pietiek”. Viņš atzīst – par nepārvēlēšanu bijusi “baigā škrobe”.

Kārlis Šadurskis (“Jaunā Vienotība”) ienāca politikā, būdams Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks. Un pirms 20 gadiem iesākto viņš nolēmis turpināt. 

Janīna Kursīte (Nacionālā apvienība) uzskata, ka visproduktīvākā bijusi 9. Saeima. Savukārt aizejošajā Saeimā viņas vadītajai Mandātu komisijai bijis jāizskata rekordliels iesniegumu skaits.

“[Plānoju] turpināt darbu universitātē, kas man ir svarīgi,” sacīja Kursīte. Uz jautājumu par memuāru rakstīšanu viņa pauda: “Tiem jānosēžas, īpaši pēc 13. Saeimas, kas bija neiespējama. Iesniegumu skaits mūsu komisijā pārsita to iesniegumu skaitu, kas bija pa visām Saeimām kopā.”

Par to, ka, aizejot no Saeimas, izdosies atrast jaunu darbu, pārliecināts ir Juris Pūce (“Attīstībai/Par”): “Ieceres un domes bija citas. Esmu sācis domāt, ko darīšu. Visu dzīvi man darbs ir bijis un būs arī tagad.”

Iepriekš vēstīts, ka14.Saeimā neievēlētajam iekšlietu ministram Kristapam Eklonam (AP) ir nepadarīta darba sajūta, savukārt aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP) patlaban nav konkrētu nākotnes plānu.

Eklons aģentūrai LETA norādīja, ka, piekrītot uzņemties ministra pienākumus, rēķinājies, ka viņam ir limitēts laiks iekšlietu nozarē.

"Šobrīd man ir nepadarīta darba sajūta, jo ir sāktas daudzas nozīmīgas lietas, kuras diemžēl nepaspēšu pabeigt, piemēram, Iekšējās drošības akadēmijas izveide, katastrofu pārvaldības centru izbūve, speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegāde un tamlīdzīgi," norādīja politiķis.

Eklons godprātīgi turpināšot pildīt ministra pienākumus līdz nākamās valdības izveidošanai, lai sāktos darbus labākajā veidā nodotu nākamajam ministram. Iekšlietu nozarē liela nozīme ir šīs jomas profesionāļiem, tāpēc Eklons ļoti cerot, ka nākamais ministrs būs ar pieredzi iekšlietās.

Eklonam patlaban esot pāragri spriest par tālākajiem nākotnes plāniem, jo priekšā vēl vismaz mēnesis intensīva darba iekšlietās. "Noslēdzoties šim dzīves posmam, sākotnēji noteikti veltīšu laiku savai ģimenei," norādīja Eklons.

Pabriks aģentūrai LETA teica, ka pēc zaudējuma vēlēšanās jāskatās, kā izvērtīsies turpmākā dzīve un vai viņš būs kādam vajadzīgs. "Izvērtēšu situāciju un nedaudz atvilkšu elpu, jo man bijis vēlēšanu maratons un trīs gadus neesmu bijis atvaļinājumā," norādīja politiķis.

"Man nevar būt plānu, jo es nezinu, kas dzīvē priekšā. Varbūt būšu daudziem vajadzīgs, varbūt kādam, varbūt nevienam," norādīja Pabriks.

No sevis pārstāvētā politiskā spēka Pabriks neplāno stāties ārā, lai gan vēlēšanu secinājumi ir jāizdara un jāizvērtē kļūdas.

Pabriks arī pauda cerību, ka viņa pēctecis amatā nesabojās līdz šim politiķa aizsāktos darbus aizsardzības nozarē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu