"Microsoft" vairākās valstīs izvairījies no nodokļu maksāšanas miljardiem dolāru apmērā (1)

TVNET/LETA/AFP
Foto: Reuters / Scanpix

ASV datortehnoloģiju gigants "Microsoft Corp." izvairījies no nodokļu maksāšanas vairāku miljardu apmērā Lielbritānijā, Austrālijā un Jaunzēlandē, lai arī uzņēmums šajās valstīs ieguvis ienesīgus valsts sektora līgumus, liecina Uzņēmumu nodokļu uzskaites un pētniecības centra (CICTAR) veikts pētījums.

Uzņēmums, kas vienmēr apgalvojis, ka ievēro to valstu likumdošanu un noteikumus, kur tas darbojas, valstu kasēm liedzis tik ļoti nepieciešamos ienākumus, vienlaikus saņemot nodokļu maksātāju naudu, norāda CICTAR.

"Vairākos gadījumos "Microsoft" pēdējos gados nav maksājis nodokļus, ienākumus novirzot uz uzņēmumiem ar nodokļu rezidenci Bermudu salās vai citās labi zināmās nodokļu patvērumu valstīs," skaidro centrs.

Pētījumā teikts, ka uzņēmuma Īrijas struktūrvienība "Microsoft Global Finance", kuras nodokļu rezidence ir Bermudu salās, 2020.gadā investīcijās konsolidēja vairāk nekā 100 miljardus dolāru un, neskatoties uz 2,4 miljardu dolāru pamatdarbības peļņu, nesamaksāja nekādus nodokļus.

Tikmēr kādā citā piemērā "Microsoft Singapore Holdings" 2020.gadā no dividendēm reģistrēja 22,4 miljardu dolāru ienākumus, taču paziņoja par nodokļu saistībām vien 15 dolāru apmērā.

Vienlaikus "Microsoft" pēdējos piecos gados Lielbritānijā, ASV, Austrālijā un Kanādā noslēdzis valstu līgumus vismaz 3,3 miljardu dolāru apmērā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais