S, 25.03.2023.

Vairākās vietās Latvijā novembrī bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

TVNET/LETA
Vairākās vietās Latvijā novembrī bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Shutterstock

Novembrī AS "AJ Power Recycling" sadarbībā ar SIA "3R" un SIA "Ķilupe" īstenos vides akciju "Dod riepām otru dzīvi", kuras laikā iedzīvotāji vairākos šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos bez maksas varēs nodot četras nolietotās vieglo automašīnu riepas, informē "AJ Power Recycling" pārstāvji.

Akcija "Dod riepām otru dzīvi" notiks periodā no 1.novembra līdz 26.novembrim Lielvārdē, Ogrē, Skrīveros un Koknesē.

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas "Ķilupe" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos.

Tostarp no 1.novembra līdz 5.novembrim nolietotās riepas varēs nodot Lielvārdē Dravnieku ielā 9C, no 7.novembra līdz 13.novembrim riepas pieņems Ogrē Akmeņu ielā 43B, no 15.novembra līdz 19.novembrim - Skrīveros Birzes ielā 2A, bet no 22.novembra līdz 26.novembrim riepas tiks pieņemtas Koknesē Pauguru ielā 1D.

Riepas "Ķilupe" pieņems konkrētā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma darbalaikā. Iebraucot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs.

Pēc "AJ Power Recycling" datiem, katru gadu Latvijas tirgū tiek importēti aptuveni 36 000 tonnu jaunu un mazlietotu riepu. No iepriekš ievestā riepu apmēra tirgū tiek realizēti vidēji apmēram 16 000 tonnu.

Uzņēmumā skaidro, ka riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

"AJ Power Recycling" reģistrēta 2018.gadā, un tās pamatkapitāls ir 280 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija 2021.gadā strādāja ar 2,676 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 48,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 2,2 reizes - līdz 400 677 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu