VIDEO ⟩ Aculieciniece iemūžina mežacūkas pastaigu pa Jūrmalas šoseju

TVNET Auto
Aculieciniece iemūžina mežacūkas pastaigu pa Jūrmalas šoseju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video/TVNET kolāža

Kāda sieviete naktī uz trešdienu, 26. oktobri, iemūžinājusi neparastus kadrus - pa Jūrmalas šoseju pastaigājas mežacūka.

Video redzams, kā mežacūka bezbailīgi nakts melnumā pastaigājas pa Jūrmalas šoseju. Meža dzīvnieks īsu brīdi lūkojies mašīnas gaismās un tad devies savās gaitās.

Jāpiebilst, ka šajā rudens laikā, kad dienas satumst arvien straujāk, šoferiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem uz ceļiem. Kad redzamība uz autoceļiem pasliktinās, pieaug arī sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem.

Video: Mežacūkas pastaiga nakts melnumā pa Jūrmalas šoseju

Valsts meža dienests jau iepriekš aicināja par notriektajiem un kritušajiem dzīvniekiem ziņot lietotnē "Mednis".

2022./2023. gada medību sezonā līdz 25. oktobrim Valsts meža dienests reģistrējis 1033 uz ceļiem notriektus medījamos dzīvniekus, tai skaitā 103 aļņus, 85 staltbriežus, 680 stirnas un 54 mežacūkas. Visvairāk notriekto dzīvnieku šajā medību sezonā konstatēts Valsts meža dienesta Rīgas reģionālās, Dienvidlatgales un Dienvidkurzemes mežniecību teritorijās. Salīdzinājumam – iepriekšējā medību sezonā šai pašā periodā VMD reģistrējis 1269 notriektus dzīvniekus.

"Rudens un ziemas periodā redzamība uz autoceļiem pasliktinās gan ātrākas tumsas iestāšanās, gan sliktu laikapstākļu dēļ. Diennakts tumšajā laikā, sevišķi krēslas un rītausmas stundās, dzīvnieki kļūst aktīvāki un var intensīvi baroties mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrās, kas atrodas blakus autoceļiem. Šai laikā dzīvnieki var pastiprināti šķērsot autoceļus un izraisīt sadursmes ar transportlīdzekļiem," skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Ja sadursmē ar meža dzīvnieku ir cietuši cilvēki vai auto, par to ir jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Savukārt par notriektiem un kritušiem medījamajiem dzīvniekiem jāinformē Valsts meža dienests, ko var darīt, izmantojot Latvijā radīto lietotni "Mednis".

Pēc sadursmes ar meža dzīvnieku vēlams sagaidīt atbildīgo dienestu ierašanos, kas pieņems lēmumu, kā rīkoties ar dzīvnieku. Valsts meža dienests atgādina, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst piesavināties – šāda rīcība ir klasificējama kā medību produkcijas piesavināšanās, par ko ir piemērojams sods.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu