Kristiana Brektes radītā kolekcija aktualizē cīņu pret vardarbību

Egoiste
Kristiana Brektes radītā kolekcija aktualizē cīņu pret vardarbību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Katra trešā sieviete Latvijā vismaz reizi dzīvē ir cietusi no partnera vardarbības. Lai palīdzētu risināt šo problēmu, šodien, 26.oktobrī, IKEA ir sākusi sociālās atbildības iniciatīvu "Pamani vardarbību". Tās mērķis ir pievērst uzmanību vardarbībai mājās un iedrošināt gan cietušos, gan līdzcilvēkus neklusēt par to.

Iniciatīvas ietvaros IKEA ir radījusi unikālu un limitētu kolekciju sadarbībā ar mākslinieku Kristianu Brekti, kurā mākslinieks sev raksturīgā manierē aktualizē tēmu.

Visa iegūtā peļņa no kolekcijas tiks ziedota ģimenes krīzes centru labiekārtošanai. Kolekcijā iekļauto produktu cena ir sākot no 2,99 eiro.

“Joprojām Latvijā ir pārāk daudz mājokļu, kuros regulāri sastopama dažāda veida vardarbība. Mēs esam pārliecināti, ka mājām ir jābūt drošai un laimīgai vietai, tāpēc cenšamies kļūt par balsi sabiedrībā, kas veicina izpratni par vardarbību, piedāvā pieejamo palīdzību un tādējādi sniedz savu ieguldījumu, lai veidotu labāku nākotnes sabiedrību. Sadarbība ar vietējo mākslinieku, kas ir pirmā šāda veida sadarbība Latvijā, palīdzēs padarīt šo balsi vēl skaļāku,” uzsver IKEA Latvija vadītājs Pēteris Grīnbergs.

“Lai gan vardarbība ģimenē ir sastopama mūsu ikdienā vairāk, nekā mēs to vēlamies pamanīt, tomēr jūtu, ka daļa sabiedrības izvēlas to noliegt un norobežoties no tās. Esmu pievienojies iniciatīvai “Pamani vardarbību”, lai pievērstu uzmanību tai “nepareizajai” pasaulei, jo, tikai turot acis vaļā un vēršoties pret vardarbību ģimenē, mēs varēsim palīdzēt un mazināt to savā vidē,” paskaidro mākslinieks Kristians Brekte.

Foto: Publicitātes foto

Pirmais solis problēmas risināšanā – runāšana

51% iedzīvotāju, kas cietuši no vardarbības ģimenē, nevienam par to nav teikuši, liecina IKEA veiktā aptauja*, tāpēc ir īpaši svarīgi pamanīt vardarbību sev blakus un neklusēt par to. Tie, kuri ir piedzīvojuši vardarbību mājās, aptaujā norāda, ka tā ir sistemātiska darbība un 57% gadījumu vardarbība ģimenē atkārtojās atkal un atkal. Vairāk nekā trešdaļā situāciju (37%) vardarbīga uzvedība ir atkārtota dažas reizes, savukārt tikai 4% norāda, ka vardarbības epizode notikusi vienu reizi.

“Eksperti uzskata, ka pirmais solis uz drošāku un labāku dzīvi, pirmais solis prom no vardarbības ir ar kādu par to runāt. Taču arī sabiedrībai ir jābūt tam gatavai. Tāpēc mēs dalāmies ar ekspertu padomiem, ko darīt, ja dzirdat vai pamanāt vardarbību,” saka IKEA Latvija vadītājs P. Grīnbergs.

Foto: Publicitātes foto

Atbalstot kampaņu, ikviens IKEA veikalā Rīgā var iegādāties īpašas somas un nozīmīti, kas ikdienā nēsājot atgādinātu, ka nedrīkst pievērt acis uz būtisko. Uz mākslinieka Kristiana Brektes somām ir simbolisks vēstījums – grafiski attēlotas acis un asaras, un frāze “Viss labi”, aiz kuras cilvēki nereti cenšas maskēt sāpes. Somas lences atgādina drošības jostas un simbolizē no vardarbības cietušo neaizsargātību. Iegādājoties somas, visa peļņa tiks ziedota, lai uzlabotu apstākļus ģimenes krīzes centros.

Atbalsts vardarbībā cietušajiem

Ja meklē palīdzību vai nepieciešams atbalsts, vērsies šeit: atbalsta tālrunis vardarbībā cietušajiem: 116 006 (katru dienu plkst. 12.00–22.00); diennakts krīzes tālrunis emocionālajam un psiholoģiskajam atbalstam: 116 123 un 27722292. Ja Tev ir tieši draudi vai pamani vardarbību, zvani 110. Lai uzzinātu vairāk par to, kā atpazīt vardarbību ģimenē, ienāc www.cietusajiem.lv.

*Tiešsaistes aptauju 2021.gada decembrī veica IKEA sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat. Pētījuma laikā tika aptaujāti 500 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu