VIDEO ⟩ Šveicē uzbūvēts iespaidīgs pasažieru vilciens, kas kļuvis par garāko visā pasaulē

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Šveices transporta uzņēmums "Rhaetian Railway" par godu valsts pirmā dzelzceļa 175. gadadienai uzbūvējis pasaulē garāko pasažieru vilcienu, vēsta ārvalstu mediji. 

Teju divus kilometrus garais vilciens sastāv no 4550 sēdvietām 100 vagonos. Tas sver 2990 tonnas. Vilciens 29. oktobrī devās aptuveni stundu ilgā vienreizējā izbraucienā. 

Dzelzceļa entuziasti sastājās kalnu ielejā, lai vērotu, kā vilciens mēro apmēram 25 kilometru garu ceļu caur Alpiem, pa maršrutu, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pateicoties brīnišķīgajiem Alpu skatiem, tas tiek uzskatīts par vienu no iespaidīgākajiem vilcienu maršrutiem pasaulē.

Tas slīd cauri daudzām savdabīgām kalnu pilsētām un pārbrauc desmitiem viaduktu un tiltu. Gatavošanās braucienam gan bijusi tehniski izaicinoša. Vagonu kontrole tik garam vilcienu sastāvam ir ļoti svarīga.

"Rhaetian Railway" izpilddirekors Renato Fasciati norāda, ka gandrīz divus kilometrus garā vilciena vadītāju komunikācija bija ļoti svarīga, taču sarežģīta. Tika izvilkts gandrīz divus kilometrus garš lauka telefona vads un vilcienā strādāja 7 vilcienu vadītāji un 21 tehniķis, lai nodrošinātu nevainojamu darbību.

Pēc vienreizējā izbrauciena vilcienu sadalīs atsevišķās daļās un tās tiks izmantotas regulārai satiksmei.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu