O, 28.03.2023.

Politologs: "Jaunā vienotība" ir samaksājusi augstu cenu par Klimata un enerģētikas ministriju

TVNET/LETA
Politologs: "Jaunā vienotība" ir samaksājusi augstu cenu par Klimata un enerģētikas ministriju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens
Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens Foto: Zane Bitere/LETA

Partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) ir samaksājusi augstu cenu par Klimata un enerģētikas ministriju, uzņemoties rūpes par divām sarežģītām ministrijām - Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī Labklājības ministriju (LM), tādu viedokli pauda Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politologs Jānis Ikstens.

Viņš piebilda, ka, ņemot vērā Eiropas zaļo kursu, gaidāms, ka caur Klimata un enerģētikas ministriju ies pamatīgi un apjomīgi resursi. Politologa ieskatā, apmaiņā pret šo ministriju JV ir pārliecināta vai pierunāta pieņemt savā pārziņā IZM un arī LM.

Savukārt Nacionālā apvienība (NA) ir tikusi pie divām ministrijām, kas agrāk, pirms vienošanās par Klimata un enerģētikas ministriju, varēja uzskatīt par "naudas ministrijām", un tās ir Satiksmes ministrija un Ekonomikas ministrija. Tāpat Ikstens atzīmēja, ka pēc svara koalīcijā NA nepienāktos divas tik resursiem bagātas ministrijas. No tā politologs secina, ka no Ekonomikas ministrijas tiek "izņemta ārā" enerģētika, kas padara šo ministriju mazāk pievilcīgu.

LU Sociālo zinātņu fakultātes dekāns norāda, ka "Apvienotais saraksts" (AS) ir piekritis "atdot" NA Aizsardzības ministriju. Pēc viņa paustā, interesants jautājums, vai pašreizējais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) piekritīs kļūt par satiksmes ministru, jo pagaidām citu acīmredzamu kandidātu uz šo amatu nav.

TVNET jau rakstīja, ka atbildības sadalījuma piedāvājumā JV valdībā pienāktos Klimata un enerģētikas ministrija, AS - Reģionālās attīstības ministrija kopā ar atbildību par digitalizācijas jomu, bet NA - Satiksmes ministrija, paredz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izteiktais piedāvājums sadarbības partneriem.

JV paredzēts ieņemt septiņus amatus valdībā - Ministru prezidenta, finanšu ministra, ārlietu ministra, izglītības un zinātnes ministra, tieslietu ministra, klimata un enerģētikas ministra un labklājības ministra amatus.

AS pienāktos jau pašlaik ieņemtais Saeimas priekšsēdētāja amats un vēl četri amati valdībā - iekšlietu ministra, zemkopības ministra, veselības ministra un reģionālās attīstības ministra amats kopā ar atbildību par digitalizācijas jomu.

Nacionālajai apvienībai paredzēts ieņemt četrus ministra posteņus - aizsardzības ministra, kultūras ministra, satiksmes ministra un ekonomikas ministra amatus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais