C, 23.03.2023.

Lielās pilsētas gada nogalē svētku salūtus nerīkos

TVNET/LETA
Lielās pilsētas gada nogalē svētku salūtus nerīkos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Gadu mijas salūts Rīgā
Foto: Gadu mijas salūts Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, lielās pilsētas svētku salūtus gada nogalē nerīkos, apstiprināja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis (ZZS).

Viņš norādīja, ka neformālās sarunās, apmainoties ar pieredzi, lielo pašvaldību vadītāji ir panākuši kopīgu izpratni, ka no svētku salūtu rīkošanas atturēsies, taču aizliegts tas neesot.

"Latvijā daļai sabiedrības salūti raisa prieku, taču, ņemot vērā, ka šogad Latvijā ir ieradušies bēgļi no kara plosītās Ukrainas, kuriem katrs lieks troksnis rada trauksmi par dzimtenē piedzīvoto, mēs esam vienojušies salūtus nerīkot," sacīja Valainis.

Viņš piebilda, ka pašvaldībām ir jāņem vērā arī energokrīze un pašvaldībās ieviestie taupības pasākumi, tādēļ salūtam atvēlētos līdzekļus jātaupa, lai varētu sniegt palīdzību iedzīvotājiem.

LETA jau vēstīja, ka ne Zemgales pilsētās, ne Rīgā šogad nav plānots svētku salūts 18.novembrī.

Rīgā šogad nenotiks gaismas festivāls "Staro Rīga". Rīgas centrā un apkaimēs svētku noskaņu papildinās dzīvās uguns noformējums. 18.novembrī tas būs apskatāms Bastejkalnā, pilsētas kanālā un tā tiltos, Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā un Latgales dārzā, kā arī pie kultūras pils "Ziemeļblāzma".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu