Šobrīd nav tiesību spēlēties ar definīcijām - Krievija ir agresors, uzsver Ušakovs

TVNET/LETA
Šobrīd nav tiesību spēlēties ar definīcijām - Krievija ir agresors, uzsver Ušakovs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Foto: Zane Bitere/LETA

Patlaban nav tiesību manevrēt vai spēlēties ar definīcijām - Krievija ir agresors, savukārt Krima, Donecka, Luhanska, Hersona, Zaporižja ir Ukraina, aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, partijas "Saskaņa" domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Politiķis reaģējis uz kolēģa, Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) izteikumiem gan saistībā ar notiekošo Ukrainā, gan pret partiju vērsto kritiku.

Intervijā "Delfi TV" raidījumā "Kāpēc?" Elksniņš arī kritiski izteicies par "Saskaņas" darbu un nesekmīgo startu 14. Saeimas vēlēšanās, sakot, ka partija vēlēšanās neesot gribējusi uzvarēt un uzvedas kā "liels runcis blakus krējuma bļodai".

Ušakovs akcentēja, ka visiem partijā būtu jāpieņem, ka "visi esam kā noēdušies runči" - gan viņš pats, gan partijas līderis Jānis Urbanovičs, gan arī pats Elksniņš - visi pēc saraksta. "Tagad galīgi nav īstais laiks mērīties ar to, kuram no mums viduklis ir tievāks vai resnāks," pauda politiķis.

Elksniņa izteikumi saistībā ar karu Ukrainā un Krimas piederību pēdējās dienās izraisīja plašu rezonansi.

EP deputāts uzsvēra, ka patlaban dzīvojam vēsturisko pārmaiņu mērogu pašā epicentrā - gluži kā 1991.gadā, un tagad tiek apspriesti nevis kaut kādi taktiskie soļi, bet gan partijas un sabiedrības principiālā nostāja par turpmākiem gadu desmitiem.

"Mums ir jāpieņem lēmumi, nevis skatoties uz konjunktūru vai reitingiem, bet tikai un vienīgi pārliecības dēļ. Mūsu nostāja pēc 24.februāra ir nepārprotama - Krievija Ukrainā izvērš šausmīgu noziedzīgu karu, to pavada neskaitāmi kara noziegumi, civiliedzīvotāju, pārsvarā krievvalodīgo, slepkavības. Mums nav tiesību manevrēt vai spēlēties ar definīcijām. Krievija, neatkarīgi no mūsu iepriekšējās attieksmes, ir agresors! Krima, Donecka, Luhanska, Hersona, Zaporižja - tā ir Ukraina," sacīja Ušakovs.

Politiķis norādīja, ka tie, kuri ir gatavi turēties pie šīs pozīcijas, lai partijas vēlētāji šeit netiktu pārvērsti par "piekto kolonnu", lai paliek "Saskaņā", kopīgiem spēkiem cenšoties glābt partiju, tās vērtības un aizstāvēt tās vērtību atbalstītājus.

"Ja kādu iemeslu dēļ šāda nostāja ir grūti pieņemama, tad vislabāk ir šķirties, nepārvēršot visu par komunālo virtuvi un šovu," mudināja Ušakovs.

Kā ziņots, ilggadēja Saeimas vēlēšanu līdere "Saskaņa" 14. Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% latiņu un neiekļuva parlamentā. Tostarp vēlēšanās slikti rādītāji uzrādīti pašvaldībās, kur pie stūres ir "Saskaņas" politiķi, arī Daugavpilī.

Tāpat vēstīts, ka, ņemot vērā Elksniņa publiskos izteikumus, Valsts drošības dienests (VDD) ir uzaicinājis viņu ierasties uz paskaidrojuma sniegšanu, aģentūrai LETA apliecināja dienestā.

Patlaban VDD plašākus komentārus saistībā ar konkrēto gadījumu nesniegs, līdz ar to nav zināms, kādas būs tālākās dienesta darbības.

VDD atgādināja, ka, neraugoties uz ilgstošu atrašanos Krievijas okupācijas spēku kontrolē, Krima joprojām ir uzskatāma par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu. Reaģējot uz Krievijas īstenoto Krimas okupāciju 2014. gadā, Eiropas Savienība par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu pret Krieviju noteica sankcijas.

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstītības ministrija (VARAM), vērsusies VDD ar aicinājumu izvērtēt Elksniņa izteikumus par Krimas piederības Ukrainai neatzīšanu.

Elksniņš "Delfi TV" raidījumā "Kāpēc" teicis, ka "Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā".

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs apgalvojis, ka viņam ir saistošs Latvijas ārpolitikas kurss.

Otrdienas rītā notikušajā iknedēļas preses konferencē Daugavpils mērs komentējis savus intervijā portālam "Delfi" paustos izteikumus, ka Krima ir Krievijas sastāvā. "Kā jau teicu, tad faktiski šī teritorija atrodas Krievijas varā - tur darbojas Krievijas likumi un institūcijas," sacījis Elksniņš.

Daugavpils mērs norādījis, ka, vērtējot Krimas juridisko statusu no starptautisko tiesību viedokļa, ir spēkā vesela virkne ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju, kuras pieņemot, Latvijas valsts pozīciju apliecinājusi Ārlietu ministrija, uzsverot atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās, aicinot izbeigt Krimas okupāciju un pasludinot par spēkā neesošu 2014.gadā notikušo referendumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu