Krievu aiziešana no Hersonas būs vēl viena Ukrainas uzvara, uzsver Stoltenbergs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Ja Krievija atstās Hersonu, tā būs vēl viena Ukrainas uzvara, ceturtdien sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Redzēsim, kā tuvākajās dienās situācija attīstīsies uz vietas. Bet ir skaidrs, ka Krievija ir pakļauta lielam spiedienam, un, ja viņi atstās Hersonu, tā būs vēl viena Ukrainas uzvara," vizītes gaitā Romā sacīja alianses vadītājs.

Ukraina ceturtdien pavēstīja, ka tās armija Hersonas apgabalā atkarojusi duci ciematu. Dienu iepriekš Krievija paziņoja, ka tā devusi pavēli savai armijai atkāpties no Hersonas.

"Mēs esam redzējuši, kā Ukrainas bruņotie spēki spēj atstumt Krievijas spēkus un atbrīvot teritoriju," sacīja Stoltenbergs. "Tie ir brašo un drosmīgo Ukrainas karavīru panākumi."

"Tajā pat laikā bezprecedenta atbalsts, ko NATO sabiedrotie, arī Itālija, ir snieguši, katru dienu nosaka atšķirību kaujaslaukā un ir vitāli svarīgs Ukrainas progresam."

Šādi Stoltenbergs izteicās pēc pirmajām sarunām ar Itālijas jauno premjerministri Džordžu Meloni, kas stājās amatā pagājušā mēneša beigās.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais