Sv, 4.06.2023.

Ašeradens: Līdz nedēļas beigām paredzēts izveidot valdības deklarācijas sākotnējo redakciju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens Foto: Evija Trifanova/LETA

Līdz nedēļas beigām atbildīgās darba grupas plāno izstrādāt valdības deklarācijas sadaļu sākotnējās redakcijas, lai nākamnedēļ no tām varētu izveidot valdības darba plāna konsolidēto versiju, sacīja "Jaunā vienotības" (JV) viens no līderiem Arvils Ašeradens.

Vaicāts par JV viedokli par "Apvienotā saraksta" (AS) piedāvāto otrā memoranda veidošanu par finansiālo ietvaru jeb finanšu pieejamību, Ašeradens skaidroja, ka atbildes par nākamajiem soļiem iezīmēsies, kad lielā mērā būs izveidota valdības deklarācija un koalīcijas līgums.

JV politiķis paredz, ka galvenais diskusiju smagums būs valdības deklarācijas veidošanā, vienojoties, kādus nākamās valdības mērķus izvirzīt un kā tos sasniegt. Reizē Ašeradens ir piesardzīgi optimistisks, jo darbs pie valdības deklarācijas ir sācies, līdz ar to arī situācija sarunās kļūs mierīgāka, jo katrs no topošās koalīcijas partneriem ieraudzīs savu lomu šajā procesā.

Komentējot AS priekšlikumus, JV politiķis norādīja, ka AS līdz šim tos pārrunājusi ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, bet vēl ne ar JV. Ašeradens norādīja, ka piekrīt, ka vēl jādiskutē par AS priekšlikumu par, iespējams, vēl divu ministra vietnieku izveidošanu un otro memorandu.

JV gan biedētu situācija, ja sāktu pazust Levita sākotnējais uzstādījums, ka ministru biedru amats tiek veidots ar mērķi, lai tie strādātu pie atsevišķu politikas jautājumu risināšanas, kuriem līdz šim nav veltīta pienācīga uzmanība, piebilda politiķis.

Kā ziņots, AS piedāvās potenciālās koalīcijas partijām - Nacionālajai apvienībai (NA) un JV parakstīt vēl vienu memorandu, šodien pēc tikšanās ar Levitu žurnālistiem sacīja viens no AS dibinātājiem, uzņēmējs un arhitekts Uldis Pīlēns.

Viņš norādīja, ka šo dokumentu varētu nosaukt par "memorandu 2" un tajā būtu jāatspoguļo nākamās koalīcijas uzdevumus turpmākajiem gadiem un finansiālo ietvaru. Tas, pēc Pīlēna paustā, varētu palīdzēt ātrāk virzīties uz priekšu ar valdības izveidi.

Jau vēstīts, ka, saglabājoties arī neatrisinātiem jautājumiem, tomēr pašlaik iezīmējusies vismaz daļēja AS un JV vienošanās par atbildības jomu sadalījumu topošajā valdībā. Pašlaik cita starpā notiek virzība uz valdības deklarācijas veidošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu