VIDEO ⟩ Šoferis neizpratnē - uz soda kvīts aploksnes publiski redzams viņa personas kods

TVNET Auto
Šoferis neizpratnē - uz soda kvīts aploksnes publiski redzams viņa personas kods
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Gubin Yury/Shutterstock

Septembra beigās rīdzinieks Aleksejs piestājis "EuroPark" autostāvvietā Skolas ielā, lai izlaistu pasažieri. Pēc aptuveni nedēļas pastkastītē atradis soda kvīti par neapmaksātu stāvvietu. Uz aploksnes ieraudzītais raisījis neizpratni - burtiski publiskai apskatei caur aploksnes adresāta lodziņu redzams viņa personas kods, vēsta raidījums "Bez tabu".

Aleksejs atzīst, ka 25 eiro sods par uzkavēšanos stāvvietā Rīgā bijis pamatots, lai gan atradies stāvvietā vien piecas minūtes, lai izlaistu pasažieri, pašam pat neizkāpjot no automašīnas.

Viņš pamanījis, ka uz aploksnes ar soda kvīti caur caurspīdīgo adresāta lodziņu redzami viņa dati – ne tikai vārds, uzvārds un adrese, bet arī tik konfidenciāla informācija kā personas kods.

Viņš stāsta, ka vēstule aploksnē bijusi ievietota nedaudz šķībi, taču personas kods varējis būt labi redzams ne tikai pastniekam, bet ikvienam, kura redzeslokā aploksne nonākusi. Viņaprāt, tāda datu neaizsargātība nav pieļaujama un sūtītājam datus vajadzējis paslēpt vai aizkrāsot.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters mierina – kurš katrs Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistram piekļūt nevar. Likumā noteikts, ka šoferu dati redzami, piemēram, tiesībaizsardzības iestādēm, kredītdevējiem, zvērinātiem advokātiem un juristiem.

Vairāk "Bez tabu" sižetā!

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu