Video ⟩ Sji Dzjiņpins G20 samitā sabar Kanādas premjerministru

TVNET/CNN
Sji Dzjiņpins G20 samitā sabar Kanādas premjerministru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Reuters/ScanPix

Kanādas mediji nofilmējuši brīdi, kad G20 samita laikā Indonēzijā Ķīnas prezidents Sji Dziņpins nobar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo.

Samits Bali pulcēja "lielā divdesmitnieka" valdību vadītājus. Sji samitā centās uzlabot attiecības ar valstu līderiem, rīkojot tikšanos ar ASV prezidentu Džo Baidenu, kā arī piedaloties sarunās ar Austrāliju, Franciju, Nīderlandi, Dienvidāfriku, Spāniju, Senegālu, Argentīnu, Indonēziju un Dienvidkoreju. 

Ar Kanādu šādas sarunas nenotika, domājams, tāpēc, ka Ķīnas un Kanādas attiecības ir saspringtas kopš Ķīnas tehnoloģiju milža "Huawei" finanšu direktores Menas Vaņdžou aizturēšanas Kanādā 2018.gadā. Deviņas dienas pēc tam Ķīnā tika aizturēti divi kanādieši. Visi tika atbrīvoti 2021.gadā.

Trešdien G20 samitā pārtraukuma laikā Sji pauda neapmierinātību ar to, ka ar Trudo pārrunātais esot nonācis presē. "Viss, par ko esam runājuši, ticis nopludināts presē, un tas nav pieņemami," ar tulka palīdzību Kanādas premjerministram sacīja Sji. "Tā nenotiek sarunas."

"Ja no jūsu puses ir patiesa interese, tad mēs diskutēsim ar abpusēju cieņu, citādi tam var būt neparedzamas sekas," teica Sji.

Taču viņa tulks paspēja tikai iztulkot: "Ja no jūsu puses ir patiesa interese..."

"Kanādā mēs paļaujamies uz brīvu, atklātu un tiešu dialogu," tulku pārtrauca Trudo. Viņš solīja, ka "mēs turpināsim konstruktīvi sadarboties, taču būs lietas, par kurām mūsu viedokļi atšķirsies".

"Vispirms vienosimies par noteikumiem," Sji vārdā sacīja tulks. Pēc tam Sji paspieda Trudo roku un aizgāja kopā ar savu delegāciju.

Ķīnas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņojusi, ka atklātībā nonākušajā video Sji nevienu neesot kritizējis, vēsta ziņu aģentūra AFP.

"Neuzskatu, ka to vajadzētu interpretēt tā, ka Sji Dzjiņpins kādu kritizē vai vaino," norādīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

G20 samits notika Bali no 15. līdz 16.novembrim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu