Pk, 22.09.2023.

Vidzemē un Latgalē daudzviet aizvien apgrūtināti braukšanas apstākļi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Sniegputeņa un apledojošo ceļu dēļ svētdienas pēcpusdienā aizvien ir apgrūtināti braukšanas pa valsts, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem visā Latgalē un Vidzemē, kā arī daļā Zemgales, liecina "Latvijas valsts ceļu" (LVC) operatīvā informācija.

Kurzemē, neskaitot ceļa posmus, kuros patlaban notiek būvdarbi, sniega dēļ braukšana nav apgrūtināta.

Sinoptiķi prognozē, ka arī naktī uz pirmdienu un pirmdien valsts lielākajā daļā nedaudz līdz mēreni snigs. Daudzviet uzsnigs 1-4 centimetri sniega, ceļi būs slideni. Dienvidaustrumu vējam brāzmās pastiprinoties līdz 8-13 metriem sekundē, vietām arī mazliet putinās.

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" darbinieki ceļus attīra no sniega un kaisa ar pretslīdes materiāliem.

LVC brīdina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

LVC aicina uzņēmumu informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555 vai sociālajos tīklos.

Par neattīrītām ielu brauktuvēm un ietvēm Rīgā var ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600, lapā "riga.lv" vai pa e-pastu.

LETA jau vēstīja, ka svētdienas rītā bija apgrūtināti braukšanas apstākļi lielākajā daļā Latvijas teritorijas. Tikmēr Rīgā brauktuvju un ietvju stāvoklis pēc šonakt uzkritušās pirmās sniega segas kopumā ir labs, taču tīrīšanas darbi vēl turpinās.

Kā ziņots, svētdienas rītā Latgales austrumu daļā un daudzviet Vidzemē bija vairāk nekā desmit centimetrus (cm) bieza sniega sega, un tas ir dziļākais sniegs valstī kopš šā gada marta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Biezākā sniega sega bija 15 cm Dagdā, 17 cm Rēzeknē un 19 cm Zosēnos. Par 11-14 cm biezu sniega kārtu ziņoja arī novērojumu stacijas Krāslavas novada Piedrujā, Madonā, Gulbenē, Alūksnē un Priekuļos, bet Kolkā bija 10 cm sniega.

Savukārt Daugavpils, Jēkabpils, Skrīveru, Ogres, Siguldas un Saulkrastu pusē snidzis krietni mazāk - uzsniguši 2-6 cm sniega. Kurzemes un Zemgales lielākajā daļā, kā arī Rīgā sniega sega pārsvarā nav biezāka par vienu centimetru.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais