C, 23.03.2023.

Katru decembra sestdienu norisināsies Siguldas Adventes tirgus un radošās darbnīcas

Egoiste
Katru decembra sestdienu norisināsies Siguldas Adventes tirgus un radošās darbnīcas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Siguldas tirgus

Gatavojoties gada nogales svētkiem, Siguldas tirgus aicina atbalstīt vietējos ražotājus un sarūpēt Ziemassvētku dāvanas mierīgā svētku gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas.

Tāpēc katru decembra sestdienu no 3. līdz 24. decembrim Siguldas tirgū, R. Blaumaņa ielā 2, laikā no 9:00 līdz 13:00 norisināsies Siguldas Adventes tirgus. Visa mēneša garumā tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas. Tāpat iespējams iepriecināt svētkos ar pašdarinātu dāvanu, piedaloties adventes vainagu, puzuru veidošanas vai Misha Laboratory filcēšanas radošajās darbnīcās.

Lai gan novembris kā ierasts ir Valsts svētku mēnesis, Siguldas tirgū jau notiek aktīva rosība un gatavošanās Siguldas Adventes tirgum. Tā galvenais mērķis ir aicināt atbalstīt vietējos Latvijas ražotājus un amatniekus, iegādājoties viņu radītās skaistās un atšķirīgās Ziemassvētku dāvanas. Siguldas tirgus, pateicoties dekoratores Meža Evas talantam, būs pārvērties skaistā pasakā, ļaujot aizbēgt no ikdienas steigas un lielveikalu burzmas.

Iegādājoties Ziemassvētku dāvanas, iespējams atbalstīt vairāk nekā 50 vietējos ražotājus

Siguldas Adventes tirgū būs gan vietējie Siguldas tirgotāji, kurus jau regulāri var satikt tirgū, gan viesi no citiem novadiem. Zināms, ka Siguldas tirgū ik nedēļas iespējams iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, zivis, gaļu, medu un citus labumus. Papildus tam, tagad Siguldas Adventes tirgū būs ciemos, piemēram, viena no pirmajām amatalus (craft beer) darītavām “Labietis”, Siguldas tuvie kaimiņi no Krimuldas ar mājas vīniem “Cremon” un no Cēsīm viesosies “Veselības laboratorija” ar ogu uzlējumiem un destilātiem. Satiksiet dabīgās bārdas un ķermeņa kosmētikas ražotājus “Silmachy Remedies”, melnās keramikas autorus Ivanu Knutovu no Valmieras un Ingu Britiku no Siguldas. Savus mīļos Ziemassvētkos varēsiet iepriecināt ar rokām darinātām rotām no Mārītes Kopānes un Anitas Ruskules, kā arī lina izstrādājumiem, zeķēm, cimdiem, rotaļlietām un dažādiem citiem rokdarbu un mājas dekoriem no “Valenti V” un “Pērles un mežģīnes”. Piedāvāsim arī noderīgas dāvanas pašiem mazākajiem - zīdaiņu un bērnu apģērbus no “ALMA LTD” un “Tubedo”. Protams, būs medus un propolisa produktu tirgotāji no Siguldas novada “Pullēnu Drava” un viesi z/s “Galdiņi”.

Īpašs notikums Siguldas Adventes tirgū būs Dāvanu galds. Uz iespaidīgā un bagātīgā sešus metrus garā Dāvanu galda būs atrodamas vēl neskaitāmas dizaina, tajā pašā laikā praktiskas Ziemassvētku dāvanas no Latvijas ražotājiem. Sākot ar Tīnes salona etnogrāfiskajiem dūraiņiem un bērnu mūzikas instrumentiem no veikala “UPE”, turpinot ar bērnu drēbēm no “Kroeno Kids” un “Paade Mode”, ekotekstila precēm no “Fall in Textile”, beidzot ar dabīgajām ziepēm no “Zabi Crafts”, dabīgās kosmētikas “ApIMI”, Ādažu medu un virtuoziem traukiem no Laines Beriņas, “k.porcelain” un Daces Cibuļskas.

Īpašs piedāvājums tiem, kuri dod priekšroku pašu radītām dāvanām

Zināms, ka svētku sajūtu mājās mēs varam radīt katrs pats, tādēļ Siguldas Adventes tirgus sestdienās Siguldas “Ezīša miglā” telpās būs iespējams piedalīties vairākās radošajās darbnīcās. Lai jau laikus sagatavotos adventes svētdienām, dienu pirms Pirmās adventes, 26. novembrī plkst. 13:00 aicinām piedalīties adventes vainagu darbnīcā kopā ar maģisko Meža Evu. Dalības maksa ir 45 eiro, un tajā ir iekļauti gan visi materiāli un sveces, gan arī karstvīna glāze nodarbības laikā. 3. decembrī plkst. 11:00 gaidīsim uz puzuru veidošanas darbnīcu kopā ar pieredzes bagāto folkloristi Ausmu Spalviņu; dalības maksa 26 eiro, un arī šeit visi materiāli tiks nodrošināti. Savukārt 10. decembrī norisināsies filcēšanas darbnīca kopā ar Misha Laboratory. Plkst. 10:00 būs iespēja vecākiem kopā ar mazākajiem filcētājiem radīt piparkūku – eglītes dekoru, bet plkst. 12:00 jau pieredzes bagātāki rokdarbnieki varēs izveidot tieši savu, īsto un vienīgo, slaveno piespraudi – lācīti. Dalības maksa pirmajai darbnīcai ir 25 eiro, otrajai – 42 eiro. Darbnīcām ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, un to ir iespējams veikt Siguldas tirgus Facebook vai Instagram, meklējot atbilstošo darbnīcu pēc tās nosaukuma, aizpildot pie pasākuma apraksta pievienoto veidlapu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu