1. Attīrīt ādu pirms skūšanās, lai ar skuvekli traumētajās ādas zonās neiekļūtu sebums, baktērijas, sviedri un putekļi, kas atrodas uz ādas virsējā slāņa.
2. Mīkstināt ādu un atvērt poras ar siltu kompresi vai ieiet siltā/karstā dušā vai vannā, kur ar tvaika palīdzību tiks panākts vēlamais efekts.
3. Uzklāt skūšanās želeju vai putas uz mitras ādas, tādējādi izvairoties no papildu kairinājuma ādai.
4. Pēc skūšanās uzklāt pēcskūšanās balzamu vai losjonu. Šo produktu sastāvā ir nomierinošas (kliņģerīte, cinka oksīds, kumelīšu ekstrakts) vai atsvaidzinošas vielas (mentols, eikalipts, tējas koka eļļa), kas palīdzēs ādai ātrāk atjaunoties.
5. Uzklāt mitrinošo krēmu papildu ādas aizsardzībai.
“Ja ādai ir tendence uz akni, ieteicams lietot vienreizējos skuvekļus, kas pēc vienas lietošanas reizes ir jāizmet. Šādā veidā ar skuvekli uz ādas netiks pārnestas uzkrātās baktērijas. Ja radies iekaisums, tad ar lokāliem antiseptiskiem līdzekļiem nepieciešams ādu nomierināt,” stāsta Apotheka Beauty kosmētiķe Ieva Strautkalne.
· Serumi, krēmi, pēcskūšanās losjoni un aizsarglīdzekļi ziemā jāuzklāj vismaz 30 minūtes pirms došanās ārā, tādējādi dodot laiku tiem pilnībā iesūkties ādā.
· Saki “NĒ” sejas mazgāšanai ar ķermeņa vai roku ziepēm, vai dušas želeju – šie produkti izjauks ādas dabisko PH līmeni. Var lietot speciālās sejas ziepes, bet jāņem vērā, ka, esot atklātā veidā trauciņā vannas istabā, tās ar laiku zaudēs mitrumu un var izmainīties to sastāvs.