Ja nakts laikā jūtama sausuma sajūta kaklā un rīklē, tas norāda uz to, ka vajadzētu padomāt par nepieciešamību mitrināt gaisu telpās. “Arī tad, ja bērni regulāri slimo ar elpceļu slimībām vai balssaišu iekaisumu – laringītu, vienai slimošanas epizodei seko nākamā, sauss gaiss būs viens no ticamiem iemesliem,” piebilst Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.
Ieteikums: Mitrināt gļotādas!
· Uzņemiet pietiekamu šķidruma daudzumu, dzerot ūdeni, zāļu tējas.
· Konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, variet lietot hialuronskābi kapsulu veidā, kā arī A un E vitamīnus, jo tie ir atbildīgi arī par ādas, gļotādas mitrināšanu un barošanu.
· Ja sausa gaisa dēļ apkures sezonā radušās problēmas ar deguna gļotādu, situāciju var uzlabot, lietojot jūras ūdeni saturošus aerosolus un mitrinošos gelus. Tikai jāatceras, ka ar šiem līdzekļiem vien sausu gaisu novērst nevar, vien uzlabot savu pašsajūtu.
Ja darba vietā ir sauss gaiss, darbinieki biežāk sūdzas par acu asarošanu, niezēšanu un kairinājuma sajūtu. “Strādājot pie datora, cilvēks acis mirkšķina daudz retāk nekā parasti. Ja papildus tam telpā būs arī sauss gaiss, acis ilgstoši tiek turētas atvērtas un netiek mirkšķinātas, asaru slānītis iztvaiko ātrāk, radot nepatīkamu sajūtu acīs. Līdzīgas sūdzības izjūt arī tie, kuri tumsā skatās televizoru,” skaidro Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa un iesaka – pat tad, ja ārā ir drēgns, tik un tā maksimāli daudz laika vēlams pavadīt svaigā gaisā, būt aktīviem, jo tas ir labākais veids, kā stiprināt veselību kopumā.