Sv, 29.01.2023.

Foto ⟩ Smiltēns: Tikai īsts ļaunums var apzināti iznīcināt miljoniem savas valsts iedzīvotāju

LETA
Smiltēns: Tikai īsts ļaunums var apzināti iznīcināt miljoniem savas valsts iedzīvotāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Piemiņas brīdis pie Okupācijas muzeja, kas veltīts PSRS izraisītā Ukrainas Holodomora upuriem
Piemiņas brīdis pie Okupācijas muzeja, kas veltīts PSRS izraisītā Ukrainas Holodomora upuriem Foto: Edijs Pālens/LETA

Tikai īsts ļaunums var apzināti un mērķtiecīgi iznīcināt miljoniem savas valsts iedzīvotāju tikai tāpēc, ka tie pieder kādai tautai, runā kādā valodā vai nodarbojas ar kādu amatu, sestdien, pie okupācijas upuru piemiņas memoriāla "Vēstures taktils" godinot Holodomora upuru piemiņu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS).

Šodien Ukrainas tauta piemin Holodomora 90.gadskārtu, godinot 1932.-1933.gadā padomju varas mākslīgi izraisītā lielā bada upurus, kuru skaits mērāms miljonos.

Saeimas priekšsēdētājs atsaucās uz ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, kurš 1983.gadā nodēvēja Padomju Savienību par Ļaunuma impēriju.

Viņš skaidroja, ka tas attiecināms gan uz to režīmu, kas izraisīja badu, gan uz mūsdienu Krieviju, kas uzbrukusi brīvai, neatkarīgai kaimiņvalstij.

"Arī latvieši šo ļaunumu ir pieredzējuši, un tāpēc varbūt labāk par visiem saprot Ukrainas cilvēku sāpes. Esmu lepns, ka mana valsts jau 2008.gadā atzinusi Holodomoru par staļiniskā režīma apzināti īstenotu teroru pret Ukrainas tautu," pauda Saeimas priekšsēdētājs.

Pasākumu Holodomora upuru piemiņai rīkoja biedrība "Latvijas ukraiņu kongress" sadarbībā ar nodibinājumu "Sv.Pētera baznīcas nodibinājums", Rīgas pilsoniskajiem aktīvistiem un Ukrainas vēstniecību Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu