Pk, 27.01.2023.

Zane Zusta svin grāmatas "Toto atkož noslēpumu" atvēršanas svētkus

Egoiste
Zane Zusta svin grāmatas "Toto atkož noslēpumu" atvēršanas svētkus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Aija Pstore

Rakstniece Zane Zusta nosvinējusi košus svētkus par godu jaunās bērnu grāmatas "Toto atkož noslēpumu" iznākšanai un priecājas par nupat saņemto Autortiesību bezgalības balvu.

Bērnu grāmata "Toto atkož noslēpumu" ir autores vienpadsmitā grāmata, kurai atklāšana, bērniem domātā kafejnīcā "Mr.Bunny Kitchen", mīļā un privātā gaisotnē tika svinēta 22. novembrī, pulcinot draugus, ģimeni un izdevniecības "Zvaigzne ABC" pārstāvjus. Gan mazos, gan lielos viesus izklaidēja atraktīvais Marģers Majors, kurš zinātniskos eksperimentos pierādīja, ka ikviens galvā noglabāts sapnis, reiz var piepildīties. Savukārt grāmatas skaisto ilustrāciju autore Linda Valere bija parūpējusies par krāsojamo lapu izveidi, lai bērni tūlīt pat varētu patrenēt savu roku sapņu vizualizēšanā.

Foto: Aija Pstore

"Savas grāmatas allaž rakstu par tēmām, kuras interesē mani pašu. Arī grāmatiņā par Toto vēlējos pastāstīt bērniem par to, kā vizualizēt lietas vai notikumus, kurus sirds vēlētos sasniegt. Pati ar to neapzināti nodarbojos jau kopš bērnības, kad mājās veidoju žurnālus, televīzijas raidījumus, veidoju papīra grāmatiņas, uz kurām bija rakstīts mans vārds, - tagad tā ir realitāte," grāmatas centrālo motīvu caur savu pieredzi grāmatas svētku svinīgajā uzrunā atklāja autore Zane Zusta.

Foto: Aija Pstore

Jaunā grāmata stāsta par mazu suņuku Toto, kurš, nonācis bēdīgā, bet visai sadzīviskā situācijā, kurā bērni varēs atpazīt paši sevi, "atkož" jeb atklāj kādu noslēpumu.

"Toto tiešām ir ļoti emocionāls kucēns, turklāt ļoti apmulsis. (..) Kucēns mācās, ka mīlestība un draudzība sev līdzi nes arī ilgas, kuru klātesamība nebūt nenozīmē ko sliktu, drīzāk liecina, ka esam sastapuši kādu mums īpašu cilvēku." Tā par grāmatu izsakās grāmatu apskatniece Ulrika Ūpe.

Rakstniece Zane Zusta nupat saņēmusi arī Autortiesību bezgalības balvu par savu debiju bērnu literatūrā "Ucipuci meklē mājas", ko pasniedz par visdaudzveidīgāk izmantotajiem darbiem. Autortiesību bezgalības balva, kas dibināta 1999.gadā, atgādina, ka radošs darbs dzīvo patstāvīgu dzīvi un nereti atdzimst jaunā vidē un citā formā, jo ar laiku rodas arvien jaunas darbu izmantojuma iespējas. Grāmata "Ucipuci meklē mājas" izdota Lietuvā, Ķīnā, Maķedonijā un Igaunijā, bet citās formās sastop lasītāju caur Liepājas leļļu teātra izrādi "Ucipuci meklē mājas" režisora Ģirta Šoļa režijā, žurnālu UCIPUCI, mini raidlugu, ko ierunājušas radio leģendas Sandra Glāzupa un Gunārs Jākobsons, kā arī televīzijas bērnu izglītojošām sērijām ar tādu pašu nosaukumu.

Foto: Aija Pstore
Foto: Aija Pstore
Foto: Aija Pstore
Foto: Aija Pstore
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu