Ilona Skuja, "Latvijas Mediju ētikas padomes” valdes locekle:
“Viens no mediju ētikas pamatprincipiem ir, ka žurnālistu sagatavotajai informācijai jābūt patiesai, ziņām jābalstās uz pārbaudītiem faktiem un uzticamiem avotiem. Tomēr medijiem sabiedrībā ir ne vien atbildība par pašu veidoto saturu, bet arī izmeklētāja un patiesības sargātāja funkcija situācijās, kad žurnālists redz, ka izplatās vai apzināti tiek izplatīta nepatiesa informācija. Cilvēku spriedumus par to, kas patiesība ir, ietekmē gan viņu pašu pārliecības, gan arī spēja kritiski izvērtēt informāciju. Šādos apstākļos faktu pārbaudes žurnālistikas materiāli auditorijai atgādina, ka publiski izteikumi, neatkarīgi no tā, cik tie ir populāri un cik pazīstams un ietekmīgs ir to autors, ir pakļaujami pārbaudei.“
(*) Aptauju par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret masu medijiem “Latvijas Mediju ētikas padomes” uzdevumā veica pētījumu centrs SKDS šī gada septembrī, pēc stratificētās nejaušās izlases principa dzīvesvietās intervējot 1019 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Pētījums veikts ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.
Par "Latvijas Mediju ētikas padomi"
Biedrība "Latvijas Mediju ētikas padome" dibināta 2018. gadā, apvienojoties mediju nozares asociācijām un uzņēmumiem un apņemoties ievērot LMĒP Ētikas kodeksu. Biedrības mērķis ir veicināt ētiskas mediju prakses attīstību un sekmēt mediju pašregulāciju Latvijā. Šobrīd biedrībā apvienojušies 44 biedri un divi asociētie biedri. Bez biedra statusa Ētikas kodeksu apņēmušies ievērot vēl 13 uzņēmumi un organizācijas.
Triju gadu laikā LMĒP ir sniegusi atbildes vairāk kā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem, un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējamu sūdzībai un atzinumu.
Biedrības ikdienas darbu vada biedrības valde, kuru pārstāv biedrības valdes locekle Ilona Skuja. Biedru saraksts, Ētikas kodekss, informācija, kā sniegt sūdzību, un sniegtie Ētikas padomes atzinumi ir pieejami biedrības mājaslapā www.lmepadome.lv